Realizowane

Festyn sportowo - rekreacyjny

W dniu 2 sierpnia 2009 r. w Świetlicy Wiejskiej w Horodysku odbył się Festyn sportowo- rekreacyjny sołectw dla rodzin i dzieci w ramach którego zorganizowano Zawody w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Prezesa KS „Astra” Leśniowice. Imprezę otworzył Pan Wiesław Radzięciak Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, który powitał przybyłych mieszkańców i gości w tym Wicemistrza Świata Masters w Podnoszeniu Ciężarów z 2008 r. Pana Mariana Skrajnowskiego. Po krótkim przemówieniu Prezes oddał głos Wicemistrzowi, który zapoznał wszystkich zgromadzonych ze swoją pasją życiową oraz ze zdobytymi medalami na Mistrzostwach m.in. w Glasgow (w 1999 r.) i Grecji (w 2008 r.).
            Następnie oficjalnie rozpoczął konkurencje w których wystartowało 15 zawodników i 4 zawodniczki reprezentujące 4 sołectwa z terenu gminy: Horodysko, Rakołupy, Kasiłan i Kumów Majoracki oraz 1 zawodnik z Chełma. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali między sobą w dwóch konkurencjach: wyciskaniu sztangi oraz w podciąganiu sztangi. Obliczeń punktowych dokonano na podstawie tabeli Wilksa.
           Po zaciętej rywalizacji w konkurencji wyciskania sztangi w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Rutkowska – 35,40 pkt., II miejsce zajęła Katarzyna Panas – 34,04 pkt., a III miejsce zajęła Agnieszka Rykała – 29,09 pkt.
           W tej samej konkurencji w kategorii mężczyzn I miejsce zajął Paweł Bobruś
– 89,90 pkt, II miejsce zajął Damian Pendel – 87,96 pkt., a III miejsce wywalczył Bernard Bobruś – 80,04 pkt.
           W konkurencji podciągania sztangi wśród kobiet najlepszą okazała się Katarzyna Panas – 61,27 pkt, II miejsce zajęła Anna Rutkowska – 58,96 pkt, a III miejsce zajęła Agnieszka Rykała – 53,34 pkt.
           W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Bobruś – 124,94 pkt., II miejsce zdobył Mariusz Żółkiewski – 115,06 pkt., a III miejsce przypadło Marcinowi Boblowi – 109,95 pkt.
           W klasyfikacji sołectw zwyciężyło sołectwo Horodysko, II miejsce zajęło sołectwo Rakołupy a III miejsce przypadło sołectwu Kumów Majoracki.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, nagrody i dyplomy natomiast zawodnicy z miejsc II-III dyplomy i nagrody. Ich wręczenia dokonali: Pan Marian Skrajnowski, Pan Wiesław Radzięciak Prezes K.S. „Astra” Leśniowice oraz Pan Stefan Prokop Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leśniowice.
           Po zakończeniu zawodów odbył się towarzyski mecz siatkówki pomiędzy drużyną pracowników Urzędu Gminy w Leśniowicach a drużyną z sołectwa Horodysko. Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna pracowników wygrywając mecz 2:0. Drużyny grały w następujących składach:
– pracownicy: Magdalena Popielnicka, Jacek Stańkowski, Malwina Czarkowska , Kacper Suchonos, Wójt Gminy Pan Wiesław Radzięciak oraz gościnnie Pan Marian Skrajnowski.
– sołectwo Horodysko: Konrad Barżał, Daniel Barżał, Marcin Bobel, Robert Szornal, Tomasz Pastuszak i Przemysław Barżał.
           Festyn sportowo-rekreacyjny sołectw dla rodzin i dzieci cieszył się dużym zainteresowaniem, zgromadził liczną publiczność oraz przyczynił się znacząco do podniesienia poziomu integracji społeczności lokalnej i stał się świetną alternatywą spędzania wolnego czasu w wakacje przez młodzież z terenu gminy.
Usługa została sfinansowana z Programu Integracji Społecznej.

Sołectwa na sportowo

W dniu 19 lipca 2009 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbył się Turniej Rodzin Sołeckich. Wzięły w nim udział rodziny w składzie: matka, ojciec i dziecko, reprezentanci 3 sołectw z terenu gminy: Leśniowic, Majdanu Leśniowskiego i Kumowa Majorackiego. Zawodnicy rywalizowali między sobą w 4 konkurencjach: rzucie piłką do kosza, rzucie lotką do tarczy, skoku w dal oraz slalomie sprawnościowym z przenoszeniem piłeczki na łyżce. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła rodzina z Leśniowic z dorobkiem 11 pkt, druga była rodzina reprezentująca Majdan Leśniowski a trzecie miejsce zajęła rodzina
z Kumowa Majorackiego. W tym samym czasie na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych „Moje Boisko – ORLIK 2012” odbywał się Pokoleniowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział 5 drużyn z sołectw: Horodyska, Majdanu Leśniowskiego, Rakołup Dużych, Kasiłanu i Kumowa Majorackiego. W skład drużyn wchodzili: 2 zawodnicy do lat 20, jeden zawodnik do lat 30, jeden do 40, jeden do 50 i jeden powyżej 50 lat. Mecze pomiędzy drużynami były bardzo zacięte i wzbudziły duże zainteresowanie kibiców. Po rozegraniu wszystkich meczów zwyciężyła drużyna z sołectwa Horodysko, II miejsce zajęła drużyna z Kumowa Majorackiego, III miejsce zajęła drużyna z Majdanu Leśniowskiego, IV miejsce zajęła drużyna z Rakołup Dużych, a V miejsce dzielnie walcząca drużyna z Kasiłanu. Puchary i dyplomy wręczył Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach.
         Turniej Rodzin Sołeckich oraz Pokoleniowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany został przez Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach w ramach „Festynu sportowo-rekreacyjnego sołectw dla rodzin i dzieci”, na który złożą się jeszcze Zawody w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezesa K.S. „Astra” w Leśniowicach. Zawody te odbędą się 1 sierpnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Horodysku. Cały festyn ma na celu podniesienie poziomu integracji społeczności lokalnej oraz pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańców gminy.
Usługa została sfinansowana z Programu Integracji Społecznej.

Zakończone

Warsztaty kuchni regionalnej

          W dniu 1 sierpnia 2009 r. w Horodysku odbyło się podsumowanie "Warsztatów kuchni regionalnej" zorganizowanych w ramach „Programu Integracji Społecznej" .
           W podsumowaniu udział wzięli zaproszeni przez mieszkańców sołectwa goście: Pan Wiesław Radzięciak - Wójt Gminy, Pani Joanna Jabłońska - Sekretarz Urzędu Gminy, Pani Maria Oszust - Przewodnicząca Komisji Socjalnej Rady Gminy, Pani Jadwiga Lisowska - p.o. Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury, Pan Łukasz Burak - pracownik Urzędu Gminy.
           Zaproszeni goście oraz uczestnicy warsztatów degustowali ciasta oraz potrawy, które zostały przygotowane w dniach 29-31 lipca podczas kursu kulinarnego, który prowadziła Pani Marzena Borkowska - Specjalista Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rejowcu.
           Degustując przygotowane potrawy i ciasta można było ocenić walory smakowe, sposób podania i dekoracji.
           "Warsztaty kuchni regionalnej" poprzedził remont świetlicy, który w okresie od 1 lipca do 28 lipca br. przeprowadzili mieszkańcy sołectwa (pomalowano budynek oraz uporządkowano plac przed budynkiem świetlicy, wykonano boisko do siatkówki).
           Wniosek o zorganizowanie warsztatów złożył Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, który został zaakceptowany przez Wójta Gminy, a zrealizowany przez mieszkańców sołectwa Horodysko.
Usługa została sfinansowana z Programu Integracji Społecznej.

Wakacje w Bieszczadach

           W dniu 26 lipca 2009 r. z parkingu przy Urzędzie Gminy Leśniowice dwunastoosobowa grupa uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice odjechała na letnie kolonie w Bieszczadach w miejscowości Lesko zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy ASTRA  w Leśniowicach. W odjeździe dzieciom towarzyszyli ich rodzice oraz Pan Wiesław Radzięciak Prezes UKS ASTRA. Uczestnikom kolonii życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Usługa została współfinansowana z Programu Integracji Społecznej.

Szkolenia z „Pozyskiwania środków zewnętrznych”

W dniach 3 – 4 lipca 2009 r. w Urzędzie Gminy Leśniowice odbyła się kolejna sesja szkolenia pn. „Pozyskiwanie środków zewnętrznych”. Na szkoleniu omówiono zasady ubiegania się o środki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Uczestnicy szkolenia opracowali również fiszki projektowe przykładowych projektów. Szkolenie prowadziły pracownice Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. Szkolenie zostało sfinansowane z Programu Integracji Społecznej.

Wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Łukowa połączony
z Drużynowymi Mistrzostwami Polski II Ligi Juniorów w Szachach

W dniach 3-11 lipca 2009 r. w Łukowie odbył się "Wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Łukowa" połączony z Drużynowymi Mistrzostwami Polski II Ligi Juniorów w Szachach. Celem wyjazdu było podniesienie stopnia integracji społecznej zawodników z różnych miejscowości z terenu całego kraju oraz podniesienie poziomu wyszkolenia sportowego . Wyjazd w pożyteczny sposób zagospodarował wolny czas i zapewnił wypoczynek i rekreację dzieciom z terenu naszej gminy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w kilku turniejach m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Juniorów w Szachach, w I Międzynarodowym Turnieju w Szachach Szybkich P’30. W rozgrywkach II Ligi Juniorów zawodnicy UKS "Astry" Leśniowice uczestniczyli po raz pierwszy w historii naszej gminy w centralnych rozgrywkach i mimo ambitnej postawy nie udało się w nich utrzymać. W rozgrywkach tych wzięło udział 33 drużyny z całego kraju z takich miast jak: Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa z bardzo uznanymi zawodnikami m.in. Mistrzem FIDE Krzysztofem Duda. Natomiast dobrze wypadli w I Międzynarodowym Turnieju w Szachach Szybkich P’30, w którym wzięło udział 52 zawodników w tym 12 dziewcząt. Karol Skubisz zajął I miejsce w kategorii chłopców do lat 10 i był 28 w klasyfikacji generalnej natomiast Agnieszka Geleta zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14.
            Wyjazd pozwolił na zdobycie cennego doświadczenia i pogłębienia umiejętności szachowych a także pożytecznym wypoczynkiem i cenną integracją naszych zawodników.
Usługa została sfinansowana z Programu Integracji Społecznej.

Cykl szkoleń w Urzędzie Gminy  z  Pozyskiwania środków zewnętrznych
 

 

W dniach 26 – 27 czerwca 2009 r. w Urzędzie Gminy Leśniowice rozpoczęło się szkolenie nt. „Pozyskiwania środków zewnętrznych”. Szkolenie odbywać się będzie w 3 sesjach i zakończy w dniu 18 lipca 2009 r. Konkurs na realizację tej usługi wygrała Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny działająca w partnerstwie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Leśniowicach. Szkolenie finansowane jest ze środków programu Integracji Społecznej. W szkoleniu uczestnicy 16 osób, w tym: pracownicy Urzędu Gminy Leśniowice, pracownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz inne zainteresowane osoby.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznali zasady ubiegania się o środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Tematem kolejnych spotkań szkoleniowych będzie Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Zorganizowanie zajęć szachowych w świetlicy Szkoły Podstawowej w Leśniowicach przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "Astra" Leśniowice

    W dniu 14 lutego 2009 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyło się spotkanie Dyrektorki Szkoły
i Uczniowskiego Klubu Sportowego z szachistami i ich rodzicami z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie zebrania.

  2. Omówienie programu zajęć szachowych realizowanych przez Szkołę Podstawową w Leśniowicach w ramach programu Integracji Społecznej przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Astra” Leśniowice.

  3. Omówienie kierunku pracy Klubu na bieżący rok.

  4. Dyskusja.

        W zebraniu wzięło udział 24 zawodników oraz 7 rodziców. Zebranie otworzył Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu. Pani Dyrektor Małgorzata Romańczuk omówiła z rodzicami i z szachistami program zajęć szachowych, które realizowane będą przez Szkołę Podstawową w Leśniowicach w II połowie 2009 roku we współpracy
z Uczniowskim Klubem Sportowym „Astra” Leśniowice. Zajęcia będą realizowane w taki sam sposób jak
 w ubiegłym roku czyli dwa razy w tygodniu w czwartki i w soboty.

Otwarty Turniej Szachowy

 


 

          W dniu 14 lutego 2009 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Otwarty Turniej Szachowy w ramach zajęć szachowych organizowanych z Programu Integracji Społecznej w Leśniowicach przez Szkołę Podstawową w Leśniowicach we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Astra” Leśniowice.

       Turniej rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 30 minut na partię na dystansie 5 rund. Wzięło w nim udział 24 zawodników w tym 5 seniorów i 8 dziewcząt.

       Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Stanisław Klim, II miejsce zajął Łukasz Zawiślak, a III miejsce wywalczył Wiesław Radzięciak.

       Turniej rozpoczął cykl zajęć szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z  terenu  całej gminy Leśniowice zainteresowanych nauką gry w szachy oraz chcące poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności i wiedzę w tym zakresie.

 

Spotkanie integracyjne dla osób starszych

W dniu 16 listopada 2008 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyła się impreza pod hasłem „Spotkanie integracyjne dla osób starszych”. Usługa została zrealizowana przez Szkołę Podstawową im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Kazimierz Mazurek Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chełmie oraz Pani Longina Radzikowska
z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chełmie, Pan Mirosław Limanowski lekarz z miejscowego NZOZ w Leśniowicach, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach.

Celem spotkania było podniesienie stopnia integracji społecznej osób starszych z terenu gminy. Dzięki organizacji spotkania ludzie starsi z terenu gminy mogli spotkać się w szerszym gronie oraz poszerzyć i nabyć nowe wiadomości na temat zdrowego i higienicznego trybu życia. Spotkanie składało się  z pogadanki na temat zdrowego i higienicznego trybu życia prowadzonej przez doktora Mirosława Limanowskiego oraz części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rakołupach, Zespół Śpiewaczy „Rakołupianki”
z Rakołup oraz Kapeli Ludowej z Siennicy Różanej.

 

 

Zorganizowanie zajęć szachowych w świetlicy Szkoły Podstawowej
w Leśniowicach

W dniu 22 września 2008 r. rozpoczęła się realizacja usługi „Zorganizowanie zajęć szachowych w świetlicy Szkoły Podstawowej w Leśniowicach”. Usługa jest realizowana przez Klub Sportowy ASTRA Leśniowice w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Celem realizacji usługi jest integracja międzypokoleniowa uczestników projektu oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób pożyteczny i aktywny. Realizacja usługi przyczyni się również do wzrostu zainteresowania grą w szachy wśród mieszkańców gminy Leśniowice.

 

 

Końcowy Turniej Szachowy i podsumowanie zajęć szachowych

 

 

          W dniu 11 grudnia 2008 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Turniej Końcowy w ramach zajęć szachowych z Programu Integracji Społecznej w Leśniowicach zorganizowanych przez Klub Sportowy „Astra” Leśniowice. Celem turnieju było podsumowanie zajęć szachowych organizowanych w ramach Programu Integracji Społecznej poprzez ostateczne sprawdzenie rezultatów nauki gry w szachy i umiejętności nabytych podczas zajęć.

          Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 30 minut na partię na dystansie 5 rund. Wzięło w nim udział 20 zawodników w tym 10 dziewcząt.

          W turnieju zwyciężyła Żaneta Zawiślak, II miejsce zajął Artur Kiełbasa, a III miejsce zajął Łukasz Zawiślak.

Podsumowując wyniki i ogólny poziom turnieju można stwierdzić, że zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami szachowymi. Pokazali, że wiedza zdobyta w trakcie trwania zajęć jest im bardzo pomocna i we właściwy sposób potrafią ją wykorzystać na turniejach.

         Po turnieju Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice dokonał uroczystego zakończenia zajęć życząc wszystkim uczestnikom aby nadal korzystali w kolejnych zawodach i turniejach z wiedzy nabytej na zajęciach szachowych.

 

 

 

Pożytecznie po lekcjach
 

 

W dniu 22 września 2008 r. rozpoczęła się realizacja usługi na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć dostosowanych do wieku odbiorców i włączających w swe oddziaływania osoby dorosłe - „Pożytecznie po lekcjach”

Usługa jest realizowana w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich przez Szkołę Podstawową im.T. Kościuszki
w Leśniowicach. Przez 5 dni w tygodniu odbywają się dwugodzinne zajęcia sportowe, fotograficzno – informatyczne i artystyczne.

Celem realizacji usługi jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności oraz wzrost motywacji do nauki. Dzięki włączaniu w realizację usługi osób dorosłych wytworzy się silniejsza więź między szkołą i jej uczniami
a społecznością lokalną.

 

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas