Strona Główna>>>

Szkoła z Leśniowic Mistrzem Powiatu!

W dniu 18 listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju wzięło udział 5 drużyn ze Szkół Podstawowych z: Leśniowic, Wojsławic, Dorohuska, Majdanu Ostrowskiego i Rakołup.

Turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 5 rund z tempem 15 minut na zawodnika. Zawody sprawnie sędziował Pan Wiesław Radzięciak.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach z kompletem zwycięstw grająca w składzie: Eliza Łagowska, Karol Skubisz, Bartosz Jabłoński i Nina Połajdowicz, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Dorohuska grająca w składzie: Marcin Chwaleba, Mateusz Jeleń, Łukasz Staniuk i Ilona Kuniczuk, III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wojsławicach grająca w składzie: Mateusz Florek, Kamil Luchowski, Damian Chmiel i Monika Pędzińska, IV miejsce zajęła drużyna z Majdanu Ostrowskiego grająca w składzie: Paweł Bojko, Michał Bednarek, Rafał Gadzicki, Beata Odrzywolska, a V miejsce przypadło drużynie z Rakołup, która grała w składzie: Konrad Stawiarski, Damian Kargul, Rafał Banaś i Michał Pawłowski.

Na poszczególnych szachownicach najlepszymi zawodnikami zostali zawodnicy drużyny ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach:

na I szachownicy: Eliza Łagowska

na II szachownicy: Bartosz Jabłoński

na III szachownicy: Karol Skubisz

na IV szachownicy: Nina Połajdowicz

Puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie i dyplomy i upominki ufundowane przez Gminę Leśniowice wręczali: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice i Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Serdecznie gratulujemy drużynie ze Szkoły Podstawowej z Leśniowic, której cały skład tworzą zawodnicy UKS „Astra” w Leśniowicach. Nasza drużyna będzie reprezentowała powiat chełmski na Mistrzostwach Wojewódzkich, które odbędą się 16 grudnia br. w Łomazach.