Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw

 

 

W dniu 11 czerwca 2009 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbył się Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw zorganizowany przez Klub Sportowy „Astra” Leśniowice w ramach Programu Integracji Społecznej. W turnieju wzięło udział 8 zespołów reprezentujących sołectwa: Majdan Leśniowski, Horodysko, Leśniowice, Rakołupy, Kumów Majoracki, Plisków, Janówka i Poniatówka. Zawodnicy w ramach przygotowań do turnieju oraz podnoszenia poziomu sprawności fizycznej mogli uczęszczać na zajęcia sportowo-rekreacyjne, które odbywały się na kompleksie boisk wielofunkcyjnych Moje Boisko – ORLIK 2012” w Leśniowicach.

Zawodnicy rywalizowali między sobą w 6 konkurencjach: rzucie lotką do tarczy, skoku w dal z miejsca, przenoszeniu worków z piaskiem, wyciskaniu odważnika, strzelaniu z broni pneumatycznej oraz przerzucaniu opony traktorowej.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli zawodnicy z sołectwa Horodysko, II miejsce zajęło sołectwo Majdan Leśniowski, III miejsce wywalczyło sołectwo Kumów Majoracki, IV miejsce zajęło sołectwo Janówka, V miejsce zajęło sołectwo Plisków, VI miejsce zajęło sołectwo Leśniowice, VII miejsce zajęło sołectwo Rakołupy, a VIII miejsce przypadło sołectwu Poniatówka.

Dyplomy i puchary wręczył Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach.

Na zakończenie turnieju i podsumowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych zorganizowano dodatkowo mecz pomiędzy drużynami radnych i sołtysów, który rozegrano na kompleksie boisk wielofunkcyjnych „Moje Boisko - ORLIK 2012” w Leśniowicach. Mecz wygrała drużyna sołtysów.

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas