Strona Główna>>>

 

Rosyjska Poezja Klasyczna w Publicznym Gimnazjum w Sielcu

 

W dniu 15 grudnia 2009 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Rosyjskiej Poezji Klasycznej. Był to już szósty konkurs organizowany przy wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o poezji rosyjskiej jako nieodłącznej części klasycznej literatury oświatowej oraz popularyzacji języka rosyjskiego jako obcego.

W konkursie wzięło udział 14 uczestników ze szkół: I LO w Chełmie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dubience, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siedliszczu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żmudzi, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Woli Uhruskiej oraz Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Konkurs otworzyła Pani Dorota Elsheikh, która przywitała komisję sędziowską, uczestników i opiekunów oraz przybyłą społeczność szkolną.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja sędziowska w składzie: Pani Natalia Olchowska, Pani Ewa Lipczuk, Pani Marzena Nowosad i Pan Grzegorz Korba przyznała egzekwo dwa pierwsze miejsca, które zajęły: Żaneta Niepogoda z I LO w Chełmie i Marta Kudio z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Woli Uhruskiej. II miejsce zajęła Ewelina Krawczyk a III miejsce zajął Karol Jagnicki – oboje z Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Ponadto Komisja przyznała dwa wyróżnienia dla: Krystiana Kardasa z Zespołu Szkół z Dubienki i Damiana Skrzypy z Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Nagrody książkowe i dyplomy wręczała Pani Natalia Olchowska Przewodnicząca Komisji i Pani Dorota Elsheikh Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>