Strona Główna>>>

Finał Cyklu Turniejów Grand-Prix Lubelszczyzny w Szachach

W dniu 06 grudnia 2009 r. odbył się II Turniej Szachowy o Memoriał Marka Łobejko i był ostatnim turniejem rozgrywanym w ramach Turniejów Grand-Prix Lubelszczyzny w Szachach.

Wystartowało w nim 87 zawodników w tym 12 kobiet. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika.

W wyniku zaciętej rywalizacji w kategorii juniorek do lat 10 zwyciężyła Katarzyna Bednarczyk z LUKSz Fajsławice a nasza zawodniczka Nina Połajdowicz zajęła IV miejsce.

W kategorii juniorek do lat 14 I miejsce zajęła Alicja Bednarczyk z LUKS Fajsławice a II miejsce wywalczyła nasza zawodniczka Agnieszka Geleta.

W kategorii juniorów do lat 14 zwyciężył Łukasz Siedlanowski a V miejsce zajął Dominik Kiełbasa obaj zawodnicy naszego UKS „Astra” Leśniowice.

W kategorii juniorek do lat 18 I miejsce zajęła nasza zawodniczka Żaneta Zawiślak.

Indywidualnie najlepszym okazał się Paweł Stoma z Klubu „Drakon” Lublin a z naszych zawodników najlepiej wypadł Łukasz Siedlanowski, który zajął XVIII miejsce.