Wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Łukowa
połączony z
Drużynowymi Mistrzostwami Polski II Ligi Juniorów w Szachach


W dniach 3-11 lipca 2009 r. w Łukowie odbył się "Wyjazd rekreacyjno-integracyjny do Łukowa" połączony z Drużynowymi Mistrzostwami Polski II Ligi Juniorów w Szachach. Celem wyjazdu było podniesienie stopnia integracji społecznej zawodników z różnych miejscowości z terenu całego kraju oraz podniesienie poziomu wyszkolenia sportowego . Wyjazd w pożyteczny sposób zagospodarował wolny czas i zapewnił wypoczynek i rekreację dzieciom z terenu naszej gminy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w kilku turniejach m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Juniorów w Szachach, w I Międzynarodowym Turnieju w Szachach Szybkich P’30. W rozgrywkach II Ligi Juniorów zawodnicy UKS "Astry" Leśniowice uczestniczyli po raz pierwszy w historii naszej gminy w centralnych rozgrywkach i mimo ambitnej postawy nie udało się w nich utrzymać. W rozgrywkach tych wzięło udział 33 drużyny z całego kraju z takich miast jak: Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa z bardzo uznanymi zawodnikami m.in. Mistrzem FIDE Krzysztofem Duda. Natomiast dobrze wypadli w I Międzynarodowym Turnieju w Szachach Szybkich P’30, w którym wzięło udział 52 zawodników w tym 12 dziewcząt. Karol Skubisz zajął I miejsce w kategorii chłopców do lat 10 i był 28 w klasyfikacji generalnej natomiast Agnieszka Geleta zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14.
            Wyjazd pozwolił na
zdobycie cennego doświadczenia i pogłębienia umiejętności szachowych a także pożytecznym wypoczynkiem i cenną integracją naszych zawodników.
 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas