Sołectwa na sportowo

 

 

W dniu 19 lipca 2009 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbył się Turniej Rodzin Sołeckich. Wzięły w nim udział rodziny w składzie: matka, ojciec i dziecko, reprezentanci 3 sołectw z terenu gminy: Leśniowic, Majdanu Leśniowskiego i Kumowa Majorackiego. Zawodnicy rywalizowali między sobą w 4 konkurencjach: rzucie piłką do kosza, rzucie lotką do tarczy, skoku w dal oraz slalomie sprawnościowym z przenoszeniem piłeczki na łyżce. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła rodzina z Leśniowic z dorobkiem 11 pkt, druga była rodzina reprezentująca Majdan Leśniowski a trzecie miejsce zajęła rodzina
z Kumowa Majorackiego. W tym samym czasie na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych „Moje Boisko – ORLIK 2012” odbywał się Pokoleniowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział 5 drużyn z sołectw: Horodyska, Majdanu Leśniowskiego, Rakołup Dużych, Kasiłanu i Kumowa Majorackiego. W skład drużyn wchodzili: 2 zawodnicy do lat 20, jeden zawodnik do lat 30, jeden do 40, jeden do 50 i jeden powyżej 50 lat. Mecze pomiędzy drużynami były bardzo zacięte i wzbudziły duże zainteresowanie kibiców. Po rozegraniu wszystkich meczów zwyciężyła drużyna z sołectwa Horodysko, II miejsce zajęła drużyna z Kumowa Majorackiego, III miejsce zajęła drużyna z Majdanu Leśniowskiego, IV miejsce zajęła drużyna z Rakołup Dużych, a V miejsce dzielnie walcząca drużyna z Kasiłanu. Puchary i dyplomy wręczył Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach.
         Turniej Rodzin Sołeckich oraz Pokoleniowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany został przez Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach w ramach „Festynu sportowo-rekreacyjnego sołectw dla rodzin i dzieci”, na który złożą się jeszcze Zawody w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezesa K.S. „Astra” w Leśniowicach. Zawody te odbędą się 1 sierpnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Horodysku. Cały festyn ma na celu podniesienie poziomu integracji społeczności lokalnej oraz pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańców gminy.

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas