Sprawdzian formy zawodników „Astra”

 

W dniu 26 lipca 2009 r. w sali MOSiR-u w Chełmie odbył się Otwarty Turniej Juniorów w szachach. W turnieju wystartowało 12 juniorów w tym 3 juniorki z miasta i powiatu chełmskiego w tym 6 zawodników z naszego UKS-u „Astra” Leśniowice: Artur Kiełbasa, Dominik Kiełbasa, Żaneta Zawiślak, Paweł Zawiślak, Eliza Łagowska, Jacek Wagner.
           Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika. W wyniku sportowych zmagań  przy szachownicy turniej wygrał nasz zawodnik Artur Kiełbasa z kompletem zwycięstw, II miejsce zajął Adam Futa z Nowosiółek, III miejsce zajął Dominik Kiełbasa z UKS „Astra”. Wśród juniorek najlepsza okazała się Eliza Łagowska, II miejsce zajęła Żaneta Zawiślak obie z naszego klubu, a III była Dominika Cyc z Białopola. Wśród młodzików najlepszy był Przemysław Szostak z Chełma, II miejsce zajął nasz zawodnik Paweł Zawiślak. Udział naszych zawodników w turnieju był jednym z elementów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Polski w Koszalinie.
            Wyniki pokazały niezłą formę naszych zawodników. Głównym organizatorem i sędzią turnieju był Pan Edward Chowra. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas