Festyn sportowo - rekreacyjny

W dniu 2 sierpnia 2009 r. w Świetlicy Wiejskiej w Horodysku odbył się Festyn sportowo- rekreacyjny sołectw dla rodzin i dzieci w ramach którego zorganizowano Zawody w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Prezesa KS „Astra” Leśniowice. Imprezę otworzył Pan Wiesław Radzięciak Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, który powitał przybyłych mieszkańców i gości w tym Wicemistrza Świata Masters w Podnoszeniu Ciężarów z 2008 r. Pana Mariana Skrajnowskiego. Po krótkim przemówieniu Prezes oddał głos Wicemistrzowi, który zapoznał wszystkich zgromadzonych ze swoją pasją życiową oraz ze zdobytymi medalami na Mistrzostwach m.in. w Glasgow (w 1999 r.) i Grecji (w 2008 r.).
            Następnie oficjalnie rozpoczął konkurencje w których wystartowało 15 zawodników i 4 zawodniczki reprezentujące 4 sołectwa z terenu gminy: Horodysko, Rakołupy, Kasiłan i Kumów Majoracki oraz 1 zawodnik z Chełma. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali między sobą w dwóch konkurencjach: wyciskaniu sztangi oraz w podciąganiu sztangi. Obliczeń punktowych dokonano na podstawie tabeli Wilksa.
           Po zaciętej rywalizacji w konkurencji wyciskania sztangi w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Rutkowska – 35,40 pkt., II miejsce zajęła Katarzyna Panas – 34,04 pkt., a III miejsce zajęła Agnieszka Rykała – 29,09 pkt.
           W tej samej konkurencji w kategorii mężczyzn I miejsce zajął Paweł Bobruś
– 89,90 pkt, II miejsce zajął Damian Pendel – 87,96 pkt., a III miejsce wywalczył Bernard Bobruś – 80,04 pkt.
           W konkurencji podciągania sztangi wśród kobiet najlepszą okazała się Katarzyna Panas – 61,27 pkt, II miejsce zajęła Anna Rutkowska – 58,96 pkt, a III miejsce zajęła Agnieszka Rykała – 53,34 pkt.
           W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Bobruś – 124,94 pkt., II miejsce zdobył Mariusz Żółkiewski – 115,06 pkt., a III miejsce przypadło Marcinowi Boblowi – 109,95 pkt.
           W klasyfikacji sołectw zwyciężyło sołectwo Horodysko, II miejsce zajęło sołectwo Rakołupy a III miejsce przypadło sołectwu Kumów Majoracki.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, nagrody i dyplomy natomiast zawodnicy z miejsc II-III dyplomy i nagrody. Ich wręczenia dokonali: Pan Marian Skrajnowski, Pan Wiesław Radzięciak Prezes K.S. „Astra” Leśniowice oraz Pan Stefan Prokop Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leśniowice.
           Po zakończeniu zawodów odbył się towarzyski mecz siatkówki pomiędzy drużyną pracowników Urzędu Gminy w Leśniowicach a drużyną z sołectwa Horodysko. Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna pracowników wygrywając mecz 2:0. Drużyny grały w następujących składach:
– pracownicy: Magdalena Popielnicka, Jacek Stańkowski, Malwina Czarkowska , Kacper Suchonos, Wójt Gminy Pan Wiesław Radzięciak oraz gościnnie Pan Marian Skrajnowski.
– sołectwo Horodysko: Konrad Barżał, Daniel Barżał, Marcin Bobel, Robert Szornal, Tomasz Pastuszak i Przemysław Barżał.
           Festyn sportowo-rekreacyjny sołectw dla rodzin i dzieci cieszył się dużym zainteresowaniem, zgromadził liczną publiczność oraz przyczynił się znacząco do podniesienia poziomu integracji społeczności lokalnej i stał się świetną alternatywą spędzania wolnego czasu w wakacje przez młodzież z terenu gminy.