Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 2-5 sierpnia 2009 r. w Koszalinie odbyły się Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów P’30, P’15 i P’5
w grupach 8,10,12,14,16, i 18 lat. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 700 uczestników z całego kraju w tym 5zawodników naszego Klubu: Żaneta Zawiślak, Eliza Łagowska, Dominik Kiełbasa, Artur Kiełbasa i Jacek Wagner, którzy reprezentowali województwo lubelskie.

Najlepiej nasi zaprezentowali się w Mistrzostwach Polski P’30 gdzie Eliza Łagowska zajęła XX miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12, a Żaneta Zawiślak XXXI miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16. Miejsca te pozwoliły zdobyć punkty zawodniczkom i dla klubu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży na szczeblu krajowym. Natomiast Dominik Kiełbasa w kategorii chłopców do lat 14 zajął dziewięćdziesiąte drugie miejsce. Artur Kiełbasa zajął pięćdziesiąte ósme miejsce a Jacek Wagner sześćdziesiąte siódme obydwaj w kategorii chłopców do lat 16.

W Pucharze Polski P’15 Eliza Łagowska zajęła XXIX miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12, a Żaneta Zawiślak XXXVI miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16. Dominik Kiełbasa w kategorii chłopców do lat 14 zajął osiemdziesiąte dziewiąte miejsce. Artur Kiełbasa zajął czterdzieste trzecie miejsce a Jacek Wagner sześćdziesiąte dziewiąte obydwaj
w kategorii chłopców do lat 16.

W Mistrzostwach Polski P’5 Eliza Łagowska zajęła XXXII miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12. Natomiast Dominik Kiełbasa zajął osiemdziesiąte dziewiąte miejsce w kategorii chłopców do lat 14, Jacek Wagner sześćdziesiąte drugie, Artur Kiełbasa zajął sześćdziesiąte dziewiąte miejsce a obydwaj w kategorii chłopców do lat 16.

Większość naszych zawodników debiutowała w tak wysokiej randze zawodów jednak osiągnięte wyniki trzeba uznać za bardzo dobre. Przed wyjazdem wszyscy zawodnicy przygotowywali się pod okiem trenerów: Pana Michała Mirosława, Pana Edwarda Chowry i Pana Wiesława Radzięciaka.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy im za reprezentowanie gminy i województwa.