Zjechali motocykliści!

W dniach 7-9 sierpnia 2009 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbył się VII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy. Jak co roku impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców gminy, okolic i całej Polski.
W zlocie wzięło  udział ponad 600 motocyklistów z terenu lubelszczyzny ale też województw: mazowieckiego, podlaskiego, wielkopolskiego, śląskiego i podkarpackiego a przyglądało się temu ponad 3 tys. osób.

Tegoroczny zlot był imprezą 3-dniową a rozpoczęło ją ognisko zlotowe, które odbyło się w piątek podczas którego na telebimie można było pooglądać filmy z poprzednich zlotów. Następnego dnia na zlocie odbyły się interesujące pokazy motocrossowe w wykonaniu grupy crossowców z Chełma. Po pokazach odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie z karabinu Paint Ball a zaraz po nich Pan Wiesław Radzięciak dokonał oficjalnego otwarcia zlotu witając przybyłych gości m.in. Pana Zbigniewa Grochmala Komendanta Miejskiej Policji w Chełmie, Pana Mariusza Pochylczuka Komendanta Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie, Pana Sławomira Janiszewskiego Zastępcę Komendanta, Pana Krzysztofa Kościuka Prezesa Graf Sp. z o.o. w Chełmie, Pana Przemysława i Piotra Tubielewiczów właścicieli oryginalnych motocykli z roku 1938 oraz władze gminy: Pana Stanisława Drogomireckiego Przewodniczącego Rady Gminy Leśniowice. Na zakończenie swojego wystąpienia Pan Wiesław Radzięciak życzył dobrej zabawy i zaprosił wszystkich obecnych motocyklistów do parady, która odbyła się na trasie Leśniowice – Kasiłan – Sielec – Leśniowice. Paradę poprowadzili organizatorzy zlotu Pan Jarosław Tarajko, Pan Leszek Kaluźniak i Pan Wiesław Radzięciak w „wózku” motocykla Pana Janusza Kusia.

Kolejnym punktem programu były długo oczekiwane przez wszystkich pokazy stuntu i freestyle w wykonaniu grup: „Szrot-Team”, „FRS-Zamość”, „Motocykle.chełm.pl” i „Raptownego” – jednego z najlepszych motocyklistów w Polsce. Pokazy zapierały dech w piersiach wśród oglądających a służby porządkowe miały dużo pracy aby utrzymać porządek i bezpieczeństwo wśród kibiców.

W trakcie przerwy między pokazami rozstrzygnięto konkurs na „Najatrakcyjniejszy Motocykl”. W konkursie według głosowania publiczności najatrakcyjniejszym motocyklem był motocykl Pana Andrzeja Ciupaka, nieco mniejszą liczbę głosów otrzymał motocykl Pana Mirosława Jakoniuka a trzecim motocyklem został motocykl Pana Daniela Jagnickiego. Rozlosowano też nagrody niespodzianki dla uczestników, którzy wzięli udział w głosowaniu, a przypadły one: Pani Katarzynie Kowalskiej, Panu Lucjanowi Lisowi oraz Pani Elżbiecie Gelecie.

Następnie ogłoszono wyniki Zawodów Strzeleckich z karabinu Paint Ball. Najlepszym w zawodach okazał się Pan Aleksander Walczuk, II miejsce zajęła Małgorzata Wrona, a III miejsce zajął Pan Robert Misiurski. Nagrody w obu konkursach wręczali: Pan Wiesław Radzięciak, Pan Leszek Kaluźniak i Pan Jarosław Tarajko.

Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowe: przeciąganie liny i przerzucanie opony. Do pierwszej konkurencji zgłosiło się 5 drużyn i po zaciętej walce symboliczną „beczkę piwa” wygrała drużyna „DYNAMO” Buśno z kompletem zwycięstw, II miejsce zajęła drużyna „KURSOR” z Chełma, III miejsce zajęła drużyna Majdan „POWER”, IV miejsce zajęła drużyna z Kolebczyc a V miejsce przypadło drużynie „Crazy Proga”.

Do drugiej konkurencji, przerzucania opony, zgłosiło się 15 zawodników. Najlepszy czas uzyskał Piotr Borowski, II miejsce wywalczył Daniel Stasikowski a III miejsce zajął Adam Kanoniuk. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Po sportowych konkurencjach prowadzący Pan Leszek Duchnicki zaprosił wszystkich na pokazy FireShow, sztucznych ogni oraz pokazy tańca orientalnego w wykonaniu Pani Ewy Djalamy. Sobotnią część zlotu zakończyły występy zespołów rockowych: Izba Przyjęć, Coffins i Hangower.

W niedzielę na prawdziwych fanów czekała wystawa zabytkowych motocykli oraz pokazy sztuk walk obronnych Krav Maga wykonane przez grupę KAPAP Krav Maga, której instruktorem asystentem jest Pan Adam Kanoniuk.

Na zakończenie zlotu Pan Leszek Duchnicki oficjalnie podziękował wszystkim tym, którzy wsparli organizację zlotu a byli to:

Ø      Urząd Gminy Leśniowice

Ø      Ośrodek Szkoleniowy Kursor Chełm - Leszek Kaluźniak

Ø      Sklepy Wielobranżowe - Elżbieta i Jarosław  Tarajko

Ø      STS Serwis Motocyklowy Chełm - Rafał Wąs

Ø      Infotech Chełm – Leszek Duchnicki

Ø      Świat Rozrywki - Roman Klasura

Ø      Autokomis HIT Chełm

Ø      Moto Rider Lublin

Ø      Skutery, Motocykle, Quady Chełm – Grzegorz Langiewicz

Ø      Melix BP - Zbigniew Milewski

Ø      Concept Stal Chełm – Stanisław Lejman

Ø      Graf Sp. z o.o. w Chełmie – Krzysztof Kościuk

Ø      TarBor Lublin - Anna Tarańczuk

Ø      RSP Zagroda

Ø      Piekarnia w Leśniowicach - Piotr & Paweł Połajdowicz

Patronat medialny nad zlotem objął Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton.

Imprezę należy uznać za udaną i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny VIII Zlot Motocyklowy do Leśniowic w przyszłym roku.

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas