Szachiści w Fajsławicach

W dniu 22 sierpnia 2009 r. w Fajsławicach odbył się Turniej Szachowy w ramach XI Zielnika Fajsławickiego. W turnieju wzięło udział 23 zawodników w tym 8 zawodniczek. Nasz Uczniowski Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach wystartował w turnieju w  składzie: Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa, Agnieszka Geleta, Jacek Wagner i Paweł Geleta. Klub wystąpił w skromniejszym składzie ponieważ część naszych zawodników dostała urlop po długich i wyczerpujących turniejach szachowych na Mistrzostwach Polski II Ligi Juniorów w Łukowie i Mistrzostwach Polski Juniorów w Koszalinie.
            Turniej rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 30 minut na partię na dystansie 7 rund.

Turniej wygrała utalentowana Antonina Góra z Żyrzyna uczestniczka niedawnych Mistrzostw Polski Juniorów w Koszalinie. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci: Stanisław Klim który zajął II miejsce
w klasyfikacji generalnej i Karol Skubisz, który zajął VI miejsce i zajął I miejsce w swojej kategorii chłopców do lat 10. W tej samej kategorii IV miejsce zajął Paweł Geleta. W kategorii dziewcząt do lat 18 Agnieszka Geleta zajęła III miejsce, a w kategorii chłopców do lat 18 Dominik Kiełbasa zajął III miejsce i Jacek Wagner wywalczył IV miejsce.