Strona Główna>>>

 

Powiatowe Święto Plonów


          


          
          
          

          

W dniu 30 sierpnia 2009 r. w Rudzie-Hucie odbyły się Powiatowe Dożynki a rozpoczęły się od tradycyjnego korowodu dożynkowego, w którym brały udział reprezentacje gmin powiatu chełmskiego z wieńcami wykonanymi z plonów ziemi w tym delegacja naszej gminy reprezentowana przez Zespół Śpiewaczy „Kumowianki” z Kumowa.

Powiatowe Święto Plonów było dniem, w którym oddano szczególny hołd ziemi, która nas karmi i daje utrzymanie. Msza Święta i uroczystość była wspaniałym wyrazem podziękowań dla rolników ziemi chełmskiej za trud włożony w całoroczną pracę.

W uroczystościach powiatowych wzięli  również udział przedstawiciele Gminy Leśniowice wystawiając stoisko promujące gminę, gdzie można było obejrzeć prace twórców ludowych, m.in. rzeźby Pana Stanisława Kosiarza, haftowane serwetki, wyroby z bibuły i haft krzyżykowy Pani Marii Tołysz, robótki ręczne Pani Marii Dziedzic i Pani Teofilii Berkowskiej.

Reprezentanci naszej gminy brali również udział w konkursach zorganizowanych z okazji Dożynek Powiatowych. W konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” wieniec uwity przez Zespół Śpiewaczy „Kumowianki” z Kumowa otrzymał wyróżnienie a w konkursie na „Najsmaczniejszy chleb wiejski” reprezentowała nas Pani Halina Żydek z Pliskowa, która otrzymała również wyróżnienie.

Gwiazdą wieczoru był Mariusz Matera, który wystąpił z recitalem. Nie zabrakło także pokazu sztucznych ogni, a imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem "WademekkuM".

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>