Strona Główna>>>

 

Profilaktycznie w szkole

 

       

 

 

W dniu 15 września 2009 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyły się programy profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy przygotowane przez Agencję Teatralną „Kurtyna” z Krakowa.

 Tematem pierwszego przedstawienia pt. „Dzieciaki poznają znaki” przeznaczonego dla uczniów klas 0-III było bezpieczeństwo w ruchu drogowym Podczas programu aktorzy w przystępny sposób przedstawili dzieciom zagrożenia związane z poruszaniem się pieszych po jezdni, zasady obowiązujące w ruchu drogowym i niebezpieczeństwa na które narażeni są ludzie. Dzieci poznały działanie sygnalizacji świetlnej oraz podstawowe znaki drogowe. Podczas występu dzieci odpowiadały na zadawane pytania i wspólnie uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni.

W drugim przedstawieniu pt. „Siła Przyjaźni” dzieci z klas IV-VI mogły dowiedzieć się w jaki sposób dobierać sobie przyjaciół aby nie ulec złym wpływom i nałogom.

Mamy nadzieję, że programy profilaktyczne przyniosą oczekiwane rezultaty a dzieci wykorzystają pożytecznie nabytą wiedzę.

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>