Strona Główna>>>

Nasi w czołówce

W dniu 17 października 2009 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się III Ogólnopolski Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Roztocza. W turnieju wzięło udział 134 zawodników z województw lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego oraz ze Lwowa w tym zawodnicy naszego UKS „Astra” Leśniowicach: Paweł Zawiślak, Nina Połajdowicz, Mateusz Łagowski, Żaneta Zawiślak,  Eliza Łagowska, Ola Staniuk, Agnieszka Geleta, Karol Skubisz i Artur Kiełbasa.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii juniorek do lat 15 I miejsce zdobyła Alicja Bednarczyk z LUKSz Fajsławice a nasza zawodniczka Agnieszka Geleta zajęła II miejsce.

W kategorii juniorek do lat 18 zwyciężyła Anna Żądło z UKS GIM-DWÓJKA Tomaszów Lubelski a Żaneta Zawiślak zajęła III miejsce.

W kategorii juniorek do lat 12 zwyciężyła Małgorzata Bębnik z GIM-DWÓJKA Tomaszów Lubelski a Eliza Łagowska zajęła V miejsce. Ola Staniuk zajęła VII miejsce.

W kategorii młodzików I miejsce zajął Vladyslav Sumin z Debiut Lwów. Nasi zawodnicy: Paweł Zawiślak wywalczył XII miejsce a Mateusz Łagowski zajął XIV miejsce.

W kategorii juniorów do lat 12 I miejsce zajął  Łukasz Siedlanowski z MKS Start Lublin a nasz zawodnik Karol Skubisz zajął XVI miejsce.

W kategorii juniorów do lat  15 zwyciężył Jan Góra z UKS Awans Żyrzyn a Artur Kiełbasa zajął IX miejsce.

Turniej o Puchar Roztocza jest jedną z największych imprez szachowych w województwie lubelskim przeznaczonych dla dzieci i młodzieży dlatego też cieszą nas tak wysokie wyniki naszych zawodników.