Finał Wojewódzki Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”

W dniu 16 maja 2009 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”. Organizatorami turnieju były Rada Wojewódzka LZS w Lublinie, UKS „Astra” w Leśniowicach, SOK w Leśniowicach i Publiczne Gimnazjum w Sielcu. W turnieju wzięło udział 7 drużyn zwycięzców eliminacji powiatowych z terenu województwa lubelskiego: Tomaszowa Lubelskiego, Ożarowa, Radzynia Podlaskiego, Żyrzyna, Dorohuska, Dzwoli oraz Leśniowic. Powiat chełmski reprezentowały dwie drużyny ze względu na to, że był gospodarzem imprezy. Drużyny składały się z 4 osób w tym: dwóch seniorów, junior oraz kobieta. Turniej rozegrano systemem kołowym, w którym drużyny zagrały każda z każdą z tempem 30 minut na partię.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna UKS „Awans” Żyrzyn - 12 pkt., II miejsce zajęła drużyna LUKS „Tomasovia” Tomaszów Lubelski - 11 pkt, III miejsce wywalczyli zawodnicy LKS „Orlęta” Radzyń Podlaski - 9 pkt, IV miejsce przypadło drużynie LUKS „Tempo” Ożarów - 7 pkt, V miejsce zajęła nasza drużyna grająca w składzie: Żaneta Zawiślak, Dominik Kiełbasa, Edward Chowra i Stanisław Klim - 5 pkt, VI miejsce zajęli zawodnicy z KS „Kiks” Dorohusk - 3 pkt  a VII miejsce zajęli zawodnicy LKS „Spartakus” Dzwola - 2 pkt.

Dyplomy, medale i puchary wręczali: Pan Zbigniew Radziejczuk Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie, Pan Adam Rychliczek Wicestarosta Chełmski, Pani Elżbieta Orzechowska Sekretarz Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie, Pani Teresa Paczkowska Księgowa Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie oraz Pani Dorota Elsheikh Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sielcu. Zawody sprawnie sędziował Pan Wiesław Radzięciak.