Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

IX Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach

W dniu 9 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się IX Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach.

Turniej, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W roku bieżącym tradycyjnie wzięli w nim udział zawodnicy z Polski i Ukrainy. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie, którzy wsparli finansowo jego organizację.

W turnieju udział wzięło 89 zawodników w tym 18 kobiet z terenu Polski oraz z Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników z UKS „Astra” w Leśniowicach, którzy licznie przybyli na turniej.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 10, 14 i 18. Sędzią głównym turnieju był Pan Wiesław Radzięciak.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Martyna Szychulec z Chełma, II miejsce wywalczyła Viktoriya Bratasz z Ukrainy, III miejsce zajęła Oliwia Prucnal z UKS „Astra” w Leśniowicach.

W kategorii chłopców do lat 10 I miejsce zdobył Aleksander Kukharuk, II miejsce zajął Artem  Manzhos obydwaj z Ukrainy, a III miejsce wywalczył Sebastian Żarnowski.

W kategorii juniorek do lat 14 I miejsce wywalczyła Natalia Oszust, II miejsce Magda Kusa, III miejsce Karolina Radecka, IV miejsce przypadło Kamili Smolira, VI Jagodzie Bereda oraz VII Jagodzie Taras wszystkie zawodniczki z UKS „Astra” w Leśniowicach.

W kategorii juniorów do lat 14 najlepszym okazał się Bohdan Hrytsyuk z Ukrainy, II miejsce wywalczył Rafał Bojczewski z MKS Start Lublin, a III miejsce przypadło jak w roku ubiegłym Karolowi Skubiszowi z UKS Astra w Leśniowicach. Pozostali nasi zawodnicy: Paweł Zawiślak XV miejsce.

W kategorii juniorek do lat 18 zwyciężyła Weronika Frączek z MKS Start Lublin.

W kategorii juniorów do lat 18 I miejsce zajął Marcin Molenda, II miejsce wywalczył Szymon Łuczka obydwaj z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, III miejsce zajął Maksym Hrytsyuk z Ukrainy, IV miejsce Dominik Kiełbasa, VI miejsce Bartosz Jabłoński obydwaj z UKS Astra w Leśniowicach.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Michał Mirosław z Klubu Szachowego DRAKON Lublin, II miejsce wywalczył Marcin Molenda z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, III miejsce zajął Zbigniew Pyda KU AZS UMCS Lublin, IV miejsce zajął Szymon Łuczka z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, a na V nagrodzonym miejscu znalazł się Mirosław Król z MKS AGROS Chełm.

Najlepszą zawodniczką turnieju wzorem roku ubiegłego okazała się  Olena Cherniak z Ukrainy, zaś najlepszym zawodnikiem z Ukrainy został Maksym Hrytsyuk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!