Strona Główna>>>

Festyn w Horodysku

W dniu 14 sierpnia 2011 r. na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Horodysku odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny Sołectw.

Imprezę otworzył Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice jednocześnie Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, który powitał przybyłych mieszkańców i gości w tym: Panią Teresę Królikowską Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Wschód S.A., Pana Piotra Deniszczuka Kandydata na Posła RP, Pana Stanisława Drogomireckiego Przewodniczącego Rady Gminy Leśniowice, Pana Stefana Prokopa Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Leśniowice oraz Panią Teresę Prokop sołtys wsi Horodysko.

W ramach festynu odbył się Gminny Turniej w Dwuboju Siłowym oraz Gminny Turniej w Siatkówce Plażowej. Na zawody dwuboju złożyły się: podciąganie sztangi oraz wyciskanie sztangi. W zawodach wystartowało 10 zawodników i 4 zawodniczki reprezentujące 3 sołectwa z terenu gminy: Horodysko, Kasiłan i Majdan Leśniowski.

W kategorii mężczyzn zwyciężył zawodnik Damian Popielnicki z Majdanu Leśniowskiego z wynikiem 246,96 pkt., II miejsce wywalczył  Patryk Chojarski z wynikiem 223,84 pkt., a III miejsce zajął Paweł Bobruś zdobywając 221,04 pkt - obaj zawodnicy z Kasiłanu.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Dżuman z Kasiłanu z wynikiem 110,88 pkt., II miejsce zajęła Areta Baran z Majdanu Leśniowskiego z wynikiem 106,4 pkt., a III miejsce wywalczyła Klaudia Lecht z Kasiłanu z wynikiem 104,72 pkt. Obliczeń punktowych dokonano na podstawie tabeli Wilksa.

W klasyfikacji sołectw w dwuboju zwyciężyło sołectwo Kasiłan, II miejsce zajęło sołectwo Majdan Leśniowski, a III miejsce przypadło Horodysku.

W Gminnym Turnieju w Siatkówce Plażowej udział więło 4 drużyny z: Horodyska, Majdanu Leśniowskiego, Rakołup Dużych i Teresina. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyło sołectwo Rakołupy Duże, II miejsce zajęło Horodysko, III miejsce wywalczyło sołectwo Teresin a IV Majdan Leśniowski.

W klasyfikacji końcowej całego festynu wygrało sołectwto Horodysko, II miejsce zajęło sołectwo Majdan Leśniowski, III miejsce wywalczył Kasiłan, IV zajęło sołectwo Rakołupy Duże a V miejsce przypadło sołectwu Teresin.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: Pan Wiesław Radzięciak Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice oraz Pan Stefan Prokop Wiceprzewodniczący Rady Gminy.

Po zakończeniu Festynu Pan Wiesław Radzięciak zaprosił wszystkich na ognisko i poczęsunek, którego sponsorem była Pani Teresa Prokop właścicielka Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Horodysku.

Festyn Sportowo-Rekreacyjny Sołectw cieszył się dużym zainteresowaniem, zgromadził liczną publiczność oraz stał się świetną alternatywą spędzania wolnego czasu przez młodzież z terenu gminy.