Strona Główna>>>

Powiatowy Turniej szachowy o "Złotą Wieżę"

W dniu 3 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o "Złotą Wieżę". Organizatorami finału byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gmina Leśniowice, SOK Leśniowice i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach. W turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu gmin powiatu chełmskiego: Białopole, Dorohusk, Kamień, Leśniowice i Wojsławice. Drużyna składała się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniora i kobiety. Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem 15 minut na zawodnika. W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji turniej po raz piąty z rzędu  wygrała Gmina Leśniowice, która zdobyła 16 pkt. i grała w składzie: Artur Kiełbasa, Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa i Żaneta Zawiślak, II miejsce wywalczyła Gmina Dorohusk 14 pkt. w składzie: Jan Gryniuk, Marcin Watras, Kamil Iwko i Urszula Weskida, III miejsce zajęła Gmina Wojsławice 12 pkt. w składzie: Józef Majuk, Mateusz Florek, Paweł Rymarski i Irmina Florek, IV miejsce Gmina Kamień 8,5 pkt. w składzie: Robert Gałan, Rafał Krawiec, Adrian Ołyniuk i Kinga Krawiec, V miejsce Gmina Białopole 4.5 pkt. w składzie: Kamil Kawalec, Zbigniew Cyc, Rafał Nowaczewski i Dominika Cyc.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Artur Kiełbasa, na drugiej Stanisław Klim, na trzeciej Iwko Kamil i na czwartej Żaneta Zawiślak.

Puchary, nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatorów wręczali: Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełsmskiego i Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Turniej przebiegał sprawnie i był sędziowany przez Pana Wiesława Radzięciaka.