Strona Główna>>>

X Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

W dniu 23 marca 2013 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się X Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 50 zawodników, w tym 15 kobiet z Białopola, Dorohuska, Leśniowic, Strachosławia, Wojsławic i Żółtaniec. Z naszej gminy uczestniczyło 16 zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 7 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został Feliks Piątek z Dorohuska, II miejsce zajął Adam Futa z Żółtaniec, natomiast III miejsce wywalczył Stanisław Klim z Leśniowic. W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył nasz zawodnik Karol Skubisz, II miejsce zajął Piotr Świeca z Żółtaniec, a III miejsce Kamil Iwko w Dorohuska, na IV pozycji znalazł się Bartosz Jabłoński z Leśniowic. W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Ola Staniuk, II miejsce zajęła Karolina Radecka, III Aniela Taras, a IV Oliwia Prucnal. W ogólnej klasyfikacji kobiet I miejsce zajęła Urszula Weskida z GOKiT w Dorohusku, II miejsce wywalczyła Żaneta Zawiślak, a III Ola Staniuk, obie zawodniczki z UKS Astra Leśniowice. Bardzo dobrze wypadli pozostali uczestnicy, V miejsce wśród seniorów zajął Jarosław Smalej, a VII Artur Kiełbasa.

Dyplomy, nagrody i puchary wręczał Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego oraz Pan Wacław Stasiuk Przewodniczący Rady Gminy Białopole. Zawody sędziował Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom odniesionych sukcesów!