Strona Główna>>>

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

W dniu 17 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 50 zawodników, w tym 10 kobiet. W turnieju wzięło też udział 13 naszych zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 9 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został nasz zawodnik Stanisław Klim, II miejsce zajął Marcin Watras z GOKiT w Dorohusku, a III był Kazimierz Futa z Żółtaniec. W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył Dominik Kiełbasa, II miejsce zajął Adam Futa z Żółtaniec, a III miejsce Karol Skubisz. W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Agnieszka Geleta, II miejsce zajęła Ola Staniuk, a III Karolina Radecka. W ogólnej klasyfikacji kobiet I miejsce zajęła Dominika Cyc z Unii Białopole, II miejsce wywalczyła nasza zawodniczka Żaneta Zawiślak, a III miejsce zajęła Urszula Weskida z GOKiT w Dorohusku. Bardzo dobrze wypadli pozostali uczestnicy, V miejsce wśród juniorek zajęła Ninia Połajdowicz, IV miejsce wśród juniorów zajął Artur Kiełbasa, a XI miejsce zajął Paweł Zawiślak.

Dyplomy, nagrody i puchary wręczał Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego oraz Pan Wacław Stasiuk Przewodniczący Rady Gminy Białopole. Zawody sędziował Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice.