Strona Główna>>>

 

Warsztaty Tkackie w Sarniaku

 

     

       

            

        W dniach 9 – 11 sierpnia 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Sarniaku po raz czwarty odbyły się Warsztaty Tkackie. W roku bieżącym przeprowadzone zostały pod nazwą „Bogactwo splotu i faktury gobelinu – nowe techniki tkackie”.

        W warsztatach uczestniczyło 10 osób, które przez 3 dni doskonaliły zdobyte do tej pory umiejętności w tkaniu na profesjonalnych ramach tkackich oraz pogłębiały swoją wiedzę na temat nowych technik tkackich. Najmłodszym i najwytrwalszym uczestnikiem warsztatów był siedmioletni Filip.

       Tradycyjnie podsumowania warsztatów dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który podziękował wszystkim za udział w warsztatach, za pielęgnowanie ginącego zawodu oraz za zaangażowanie w ich organizację. Na zakończenie wręczył uczestnikom dyplomy życząc dalszej przygody z tkactwem i wytrwałości w kontynuowaniu swojej pasji. Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, a także zaangażowaniu i pracy społecznej działaczek Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku.

 


oprac. Monika Durko
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>