Strona Główna>>>

Leśniowice - szachowa potęga.

W dniu 20 marca 2010 r. w Białopolu odbyły się VII Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w szachach. W rozgrywkach udział wzięło 44 zawodników reprezentujących 6 gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Kamienia, Dorohuska, Chełma, Wojsławice i Leśniowic. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Zawody zdominowali nasi zawodnicy zarówno w rywalizacji seniorów jak i juniorów. W kategorii seniorów tytuł mistrzowski zdobył Dominik Kiełbasa srebrny medal wywalczył Stanisław Klim obaj z Leśniowic a brązowy medal Władysław Hubacz z gminy Chełm, IV miejsce Wiesław Radzięciak gmina Leśniowice, V miejsce Aleksander Czerepko z gminy Dorohusk.

W kategorii juniorek i jednocześnie seniorek mistrzynią została Żaneta Zawiślak, II miejsce w kategorii juniorek zajęła Irmina Florek z Wojsławic a III miejsce Agnieszka Geleta z Leśniowic.

W kategorii juniorów I miejsce zajął Dominik Kiełbasa, II miejsce Artur Kiełbasa a III miejsce Bartosz Jabłoński, wszyscy z Leśniowic.

Wszyscy nasi zawodnicy trenują w „Astrze” Leśniowice pod okiem trenerów: Wiesława Radzięciaka, Edwarda Chowry i Michała Mirosława.