Strona Główna>>>

Eliza Indywidualną Mistrzynią Województwa Szkół Podstawowych!

W dniu 19 kwietnia 2010 r. w Fajsławicach odbyły się Indywidualne Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sportowych województwa i z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej zawodników.

W tym roku do szachowych zmagań przystąpiło 135 zawodników w tym 44 zawodniczki reprezentujące 62 szkoły podstawowe z terenu województwa. Nie zabrakło również naszej reprezentacji ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, która zwyciężyła w eliminacjach powiatowych i reprezentowała powiat chełmski.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt zwyciężyła nasza zawodniczka Eliza Łagowska. Dobrze zaprezentowała się też Ola Staniuk, która zajęła XI miejsce.

W kategorii chłopców nasi zawodnicy zajęli: Bartosz Jabłoński XIII miejsce a Karol Skubisz XIV miejsce.

Dodatkowo przeprowadzona została klasyfikacja drużynowa, w której zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Nasza drużyna po dzielnej walce zajęła II miejsce.

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Leśniowach trenują w UKS „Astra” Leśniowie pod okiem trenerów: Pana Wiesława Radzięciaka, Pana Michała Mirosława oraz Pana Edwarda Chowry.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników i życzymy dalszych szachowych sukcesów.