<<<Wstecz                                                                                                                                 Strona Główna>>>

Turniej Szachowy o Puchar Chełmskich Firm Budowlanych

W dniu 4 lipca 2010 r. odbył się Turniej Szachowy o Puchar Chełmskich Firm Budowlanych: Partner, Technobud i Budomel z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny. Turniej rozpoczął trwający 10 dni Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Chełmskiej, którego Gmina Leśniowice jest współorganizatorem.

W turnieju wzięło udział 83 zawodników w tym 15 kobiet z terenu całej Polski a także 1 zawodnik z Hiszpanii z Klubu Losade. Nie zabrakło także zawodników naszego UKS „Astra” w Leśniowicach: Artura Kiełbasy, Dominika Kiełbasy, Łukasza Zawiślaka, Łukasza Siedlanowskiego, Jacka Wagnera, Stanisława Klima, Karola Skubisza, Edwarda Chowry, Żanety Zawiślak, Elizy Łagowskiej, Bartosza Jabłońskiego, Oli Staniuk, Anielki Taras, Niny Połajdowicz, Karoliny Szczepanik i Pawła Zawiślaka. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii juniorek do lat 18 zwyciężyła Żaneta Zawiślak. W kategorii juniorek do lat 14 II miejsce zajęła Eliza Łagowska, wysokie IV miejsce wywalczyła Ola Staniuk. W kategorii juniorów do lat 18 Artur Kiełbasa zajął III miejsce. W kategorii juniorów do lat 14 również III miejsce zajął Łukasz Siedlanowski. W kategorii juniorek do lat 10 III miejsce wywalczyła Nina Połajdowicz.

Cały turniej wygrał Pan Zbigniew Pyda z KU AZS UMCS Lublin. II miejsce zajął Michał Praszak, III miejsce wywalczył Tomasz Żądło, IV miejsce zajął Artur Niemiec, a V miejsce przypadło Bartoszowi Probola.

Nagrody finansowe i rzeczowe oraz puchary i dyplomy ufundowane przez chełmskie firmy budowlane: Partner, Technobud i Budomel wręczał Pan Wiesław Radzięciak i Pan Zbigniew Pydą Prezes Lubelskiego Związku Szachowego.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom sukcesów i życzymy powodzenia w zbliżających się rozgrywkach II Ligi Juniorów w Szachach, które rozpoczynają się 6 lipca a zakończą 14 lipca br. w Chełmie.