<<<Wstecz                                                                                                                                 Strona Główna>>>

Festiwal Szachowy zakończony

W dniu 14 lipca 2010 r. na Hali Sportowej MOSiR w Chełmie odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Chełmskiej.

W tym dniu odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi Juniorów w Szachach. W turnieju wzięło udział 29 drużyn z terenu całego kraju, m.in. z: Krakowa, Lublina, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Częstochowy i wielu innych. W sumie w Mistrzostwach wzięło udział 198 zawodników i zawodniczek.

Podobnie jak w ubiegłym roku nie zabrakło drużyny UKS „Astra” w Leśniowicach, która była jednym z dwóch reprezentantów województwa lubelskiego i grała w składzie: Dominik Kiełbasa, Artur Kiełbasa, Łukasz Siedlanowski, Mateusz Szysz, Żaneta Zawiślak i Eliza Łagowska.

Po wielodniowych zmaganiach przy szachownicach Mistrzem II Ligi Juniorów w Szachach została drużyna z Krakowskiego Klubu Szachistów „1893”, II miejsce zajął Gminny Klub Szachowy „Solny” Grzybowo a III miejsce zajęli zawodnicy z Klubu Szachowego „Silesia” Racibórz.

Nasza drużyna zajęła XXV miejsce a indywidualnie najlepiej wypadł Łukasz Siedlanowski zajmując IV miejsce na III szachownicy.

Drugi z reprezentantów województwa lubelskiego UKS GIM-Dwójka Tomaszów Lubelski zajął XV miejsce.

W uroczystościach zakończenia Festiwalu udział wzięli: Pan Tomasz Delega Sekretarz Polskiego Związku Szachowego w Warszawie, Pani Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk Dyrektor Wydziały Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chełm, Pan Zbigniew Mazurek Dyrektor MOSiR w Chełmie, Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, oraz Pan Zbigniew Pyda Prezes Lubelskiego Związku Szachowego, którzy wręczyli puchary, medale, nagrody i dyplomy dla zwycięskich drużyn a także dla najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach.

Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i przyczynił się do promocji województwa lubelskiego i powiatu chełmskiego. Mamy nadzieję, że poprzez organizację tak wyjątkowego wydarzenia przyczyniliśmy się do spopularyzowania „królewskiej gry” zarówno w naszym powiecie jak i województwie.