Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Narodowe Czytanie "Trylogii" w Leśniowicach


 
 
 
 

W dniu 6 września 2014 r. przed Urzędem Gminy Leśniowice odbyło się Narodowe czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, w której uczestniczyli Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Radny Gminy Leśniowice, nauczyciele i uczniowie ze szkół z terenu gminy, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji, w której udział wzięło 1220 miejscowości z całej Polski, czytając „Ogniem i mieczem”, „Potop” oraz „Pana Wołodyjowskiego”.

W Leśniowicach Narodowe czytanie odbyło się po raz pierwszy, a uczestnicy publicznie odczytali fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”. Spotkanie umilała Orkiestra Dęta z Leśniowic, a na zakończenie odbył się konkurs wiedzy na temat życia Henryka Sienkiewicza oraz „Trylogii”.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, z rubasznym humorem i przywołując niezapomnianych bohaterów.
Uczestnikom Narodowego czytania serdecznie dziękujemy. W przyszłym roku Narodowe czytanie poświęcone będzie "Lalce" Bolesława Prusa, na które już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

oprac. Agnieszka Raczyńska

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone