Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Eliminacje gminne do V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska


 
 
 
 
 
 


W dniu  12 września 2014 r. na Boisku Sportowym „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne do V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

W rozgrywkach dzieci w wieku 12 i 13 lat udział wzięły drużyny dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe w: Leśniowicach, Sielcu i Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz drużyny chłopców z Leśniowic, Sielca, Teresina i Publicznego Gimnazjum w Sielcu. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 7 minut.

Celem organizacji turnieju jest aktywizacja lokalnych środowisk szkolnych oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej rywalizacji i zasad fair play, a także możliwość wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”.
Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii dziewcząt:

  • I miejsce zajęła drużyna UKS Astra Leśniowice,  
  • II miejsce zajęła drużyna Zuch Dziewczyny z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
  • III miejsce wywalczyła drużyna PG 1 z  Publicznego Gimnazjum Sielcu,
  • IV miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu.

W kategorii chłopców:

  • I miejsce zajęła drużyna Władcy Siniaków z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
  • II miejsce zajęła drużyna FC Mariusze z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
  • III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu
  • III miejsce drużyna LESTER Leśniowice - Teresin.

Uroczystego podsumowania rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i opaski na rękę przekazane przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, a także pogratulował zawodnikom dobrych wyników i podziękował opiekunom oraz piłkarzom za aktywny udział w turnieju, którego sędzią był Pan Jarosław Smalej. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny wykonały pamiątkowe fotografie.

Drużyna dziewcząt UKS Astra  Leśniowice  oraz drużyna chłopców Władcy Siniaków będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

oprac. Mariola Zawiślak

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone