Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Dożynki Powiatowe 2014


 
 
 

W dniu 14 września 2014 r. w Zółtańcach odbyły się Dożynki Powiatowe 2014.

Dożynki rozpoczęły się powitaniem zaproszonych gości. Następnie odprawiona została msza święta w intencji wszystkich rolników podczas, której odbył się korowód dożynkowy.

Stoisko promocyjne naszej gminy przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku, które prezentowały także swoje prace tkackie, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Leśniowskim, Pani Marii Nowosad z Majdanu Leśniowskiego - obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego, Pani Halina Skowron z Sielca - biżuteria,  Pani Maria Dziedzic - robótki ręczne i szydełkowe oraz Pani Elżbieta Łuczkiewicz - ciasta domowe, na którym przygrywał zespół muzyczny GOOD BAND z Majdanu Leśniowskiego.

Nie zabrakło również konkursów: na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” gminę reprezentował wieniec uwity przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Leśniowskim oraz na „Tradycyjny chleb wiejski”, który upiekła Pani Elżbieta Kieliszek z Majdanu Leśniowskiego. W obu konkursach nasze reprezentantki otrzymały wyróżnienia.

Dożynki uświetniła swoim występem gwiazda wieczoru zespół BLUE CAFE.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za wkład włożony w przygotowania stoiska promocyjnego, które prezentowało bogate dziedzictwo kulturowe naszej gminy. 

oprac. Mariola Zawiślak

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone