Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

X Turniej Niepodległości
Ziemi Chełmskiej w Szachach

W dniu 8 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się X Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach.

W roku bieżącym tradycyjnie wzięli w nim udział zawodnicy z Polski i Ukrainy. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, którzy wsparli finansowo i rzeczowo jego organizację.

W turnieju udział wzięło 77 zawodników w tym 21 kobiet z terenu Polski oraz z Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników z UKS „Astra” w Leśniowicach, którzy licznie przybyli na turniej.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 10, 14 i 18. Sędzią głównym turnieju był Pan Wiesław Radzięciak.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Viktoriya Bratasz z Ukrainy, II miejsce wywalczyła Martyna Szychulec z MKS Agros Chełm, III miejsce zajęła Anastasiya Narizhna z Ukrainy.

W kategorii chłopców do lat 10 I miejsce zdobył Artem  Manzhos z Ukrainy, II miejsce zajął Mikołaj Szychulec z MKS Agros Chełm, a III miejsce wywalczył Denys Kusznir z Ravy Ruskiej.

W kategorii juniorek do lat 14 I miejsce wywalczyła Antonina Samolyk z Ukrainy, II miejsce Oliwia Prucnal, III miejsce Karolina Radecka, V miejsce Natalia Oszust, VI miejsce Magda Kusa oraz VII miejsce Anna Gradowska wszystkie zawodniczki z UKS „Astra” w Leśniowicach.

W kategorii juniorów do lat 14 najlepszym okazał się Alekxander Kuharuk z Ukrainy, II miejsce wywalczył Sebastian Kuźniarki z PG Michalów, a III miejsce przypadło Mateuszowi Łuszczyk z MKS Agros Chełm.

W kategorii juniorek do lat 18 I miejsce zajęła Aleksandra Staniuk UKS Astra Leśniowice.

W kategorii juniorów do lat 18 I miejsce zajął Karol Skubisz, II miejsce wywalczył Bartosz Jabłoński obydwaj z UKS Astra w Leśniowicach.

W klasyfikacji generalnej I miejsce podobnie jak w roku ubiegłym zajął Michał Mirosław z Klubu Szachowego DRAKON Lublin, II miejsce wywalczył Wojciech Mazur KU AZS UMCS Lublin, III miejsce Mirosław Król z MKS AGROS Chełm, IV miejsce zajął Alekxander Kuharuk z Ukrainy, a na V nagrodzonym miejscu znalazł się Edward Chowra z MKS Agros Chełm. Pozostali nasi zawodnicy zajęli: XI miejsce Dominik Kiełbasa, XIV miejsce Stanisław Klim.

Najlepszą zawodniczką turnieju wzorem lat ubiegłych była Olena Cherniak z Ukrainy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!