Strona głównaUrząd Gminy Leśniowice

Dzień Chleba Żytniego
pod hasłem „Chleb zbożem pachnący”


 
 

W dniu 26 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie odbyła się czwarta edycja Dnia Chleba Żytniego pod hasłem „Chleb zbożem pachnący”. W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji współpracujących ze szkołą, koła gospodyń wiejskich i licznie przybyli goście. Naszą gminę reprezentował Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy, natomiast stoisko promocyjne przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku.

Na początku uroczystości przedstawiciel chełmskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprezentował wykład pt.: „Tradycyjny wypiek chleba”.

Następnie uczniowie ZSCKR zaprezentowali program artystyczny, związany tematycznie z Dniem Chleba Żytniego. Wystąpił także Zespół Tańca Ludowego "Okszowiacy" oraz ludowe zespoły regionalne z terenu powiatu chełmskiego ("Akord" z Rudy Huty i "Borowianki" z Teresina). Wręczono także nagrody dla uczniów, finalistów konkursu plastycznego na temat chleba żytniego. W trakcie części artystycznej goście odwiedzali stoiska z wypiekami i z wyrobami regionalnymi, mogli też się zapoznać z ekspozycjami na temat ZSCKR oraz skorzystać z kawiarenki szkolnej.


oprac. Monika Durko

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone