Strona główna
Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie wigilijne w Rakołupach


 
 
 
 
 
 
 

W dniu 17 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się spotkanie opłatkowe. W uroczystości uczestniczyli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, ksiądz Andrzej Wołoszyn Proboszcz Parafii w Rakołupach, nauczyciele,  przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły, rodzice, młodzież szkolna oraz zaproszeni goście.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Rakołupach Panią Annę Kowal, następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice który złożył najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. W dalszej części głos zabrał Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice który życzył wszystkim rodzinnych świąt.

Spotkanie uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakołupach którzy wykonali inscenizację Jasełek a zespół „Rakołupianki”  uświetnił spotkanie kolędami i pastorałkami.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Andrzej Wołoszyn, poświęcił opłatek i przystąpiono do składania życzeń świąteczno – noworocznych i dzielenia się opłatkiem.

Po życzeniach wszyscy usiedli przy wigilijnym stole by skosztować przygotowanych potraw.

Spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze wszyscy uczestnicy degustowali tradycyjne wigilijne potrawy.

W czasie spotkania przekazane zostało Betlejemskie Światełko Pokoju przez Komendanta Kręgu Instruktorów Seniorów „SKAUT” Panią Irenę Sawa na ręce Pana Wiesława Radzięciaka jako „znak ciepła, miłości i pokoju by pokój i radość zagościł w sercach mieszkańców Gminy Leśniowice”

„Betlejemskie Światełko Pokoju” znajduje się w UG Leśniowice.


oprac. Wioletta Pilipczuk

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone