Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

W dniu 22 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 72 zawodników, w tym 18 kobiet z Białopola, Dorohuska, Leśniowic, Strachosławia, Wojsławic i Andrzejowa. Z naszej gminy uczestniczyło 15 zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 9 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został Henryk Maruszewski z Białopola, II miejsce zajął Stanisław Klim z Leśniowic, natomiast III miejsce wywalczył Dominik Kiełbasa również z Leśniowic. W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył nasz zawodnik Bartosz Jabłoński, II miejsce zajął Mateusz Jeleń z Dorohuska, a III miejsce Adrian Ołyniuk ze Strachosławia. W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Karolina Radecka, II miejsce zajęła Magdalena Kusa, a III Oliwia Prucnal. W ogólnej klasyfikacji kobiet I miejsce zajęła Aleksandra Staniuk z UKS Astra Leśniowice. Bardzo dobrze wypadli pozostali uczestnicy, VI miejsce wśród seniorów zajął Jarosław Smalej, a IX Artur Kiełbasa.

Dyplomy, nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, które wręczyli Pan Henryk Maruszewski Wójt Gminy Białopole oraz Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom odniesionych sukcesów!