Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Powiatowy Turniej Szachowy o "Złotą Wieżę"W dniu 25 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę". Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gmina Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach. W turnieju udział wzięły reprezentacje z pięciu gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Dorohuska, Kamienia, Leśniowic i Wojsławic. Drużyny składały się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniora i kobiety  oraz zawodników rezerwowych. Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej turniej wygrała Gmina Leśniowice w składzie: Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa, Bartosz Jabłoński, Aleksandra Staniuk, Jarosław Smalej,  II miejsce zajęła drużyna z Dorohuska, która grała w składzie: Marcin Watras,  Feliks Piątek, Kamil Iwko, Urszula Weskida, Aleksander Czerepko, III miejsce wywalczyła Gmina Wojsławice w składzie: Józef Majuk, Ryszard Semeniuk, Paweł Majewski, Karol Majewski, Gabriela Swatek, IV miejsce zajęła Gmina Białopole w składzie: Henryk Maruszewski, Kamil Kawalec, Mateusz Krystynek, Dominika Jarmuł, V miejsce zajęła  Gmina Kamień w składzie: Kamil Kozaczuk, Robert Gałan, Adrian Ołyniuk, Kinga Ołyniuk.
Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Marcin Watras z Dorohuska, na drugiej Dominik Kiełbasa z Leśniowic, na trzeciej Bartosz Jabłoński z Leśniowic i na czwartej Aleksandra Staniuk również z Leśniowic.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczali: Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego i Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia naszej drużynie na eliminacjach wojewódzkich.


oprac. Monika Durko

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone