Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Droga Krzyżowa w Dzień Narodzin dla NiebaW dniu 2 kwietnia 2014 r. przed Urzędem Gminy Leśniowice odbyła się uroczysta Droga Krzyżowa.

W uroczystościach udział wzięli: Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach, ks. Zygmunt Woźniak Proboszcz Parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kumowie Plebańskim, ks. Andrzej Wołoszyn Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Rakołupach, radni, sołtysi, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy Urzędu Gminy oraz przybyli mieszkańcy gminy.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem okolicznościowym, które wygłosił w imieniu Pana Wiesława Radzięciaka Wójta Gminy, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice. W swoim wystąpieniu podkreślił, że od dziewięciu lat spotykamy się w dniu 2 kwietnia, w dniu jak to pięknie określił ksiądz proboszcz Zygmunt Woźniak Narodzin dla Nieba, żeby oddać hołd zmarłemu naszemu wielkiemu rodakowi papieżowi Janowi Pawłowi II. W latach ubiegłych modliliśmy się o jego beatyfikację, później o kanonizację i mogę stwierdzić, że nasze modlitwy zostały wysłuchane – mówił Pan Przewodniczący. Jan Paweł II zostanie kanonizowany w dniu 27 kwietnia br. tj. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego czyli dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji. Zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego, to za jego przyczyną ludzie doświadczali wielu łask, cudów i uzdrowień.

Następnie ks. Zygmunt Woźniak wspólnie z ks. Andrzejem Wołoszynem, rozpoczęli uroczystą Drogę Krzyżową ulicami Leśniowic. Rozważania Drogi Krzyżowej czytane były przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sielcu i Leśniowicach, nauczycieli i mieszkańców gminy.

Uroczystości zakończyły się w kaplicy w Leśniowicach ucałowaniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II.


oprac. Monika Durko

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone