Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Solistów
W dniu 24 maja 2014 r. w Dorohusku odbył się  XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Solistów. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Chełmie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Urząd Gminy  Dorohusk oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.

Podczas przeglądu wystąpiło ponad 200 artystów z gmin z terenu powiatu chełmskiego w kategoriach śpiewacy i zespoły śpiewacze oraz prezentacje „Duży- Mały”. Nie zabrakło również naszych zespołów śpiewaczych „Rakołupianki”, „Kumowianki” oraz „Sielanki”.

W kategorii zespołów śpiewaczych wyróżniono „Rakołupianki” oraz „Sielanki”. Natomiast dyplom za udział otrzymały „Kumowianki”. W prezentacji „Duży-Mały” najlepsze okazały się Franciszka Bydychaj i Perełki, czyli Emilia Gryniuk i Klaudia Palczyńska.

Pani Franciszka Bydychaj z Perełkami zwyciężając w eliminacjach powiatowych będzie reprezentowała naszą gminę i powiat chełmski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 1 czerwca br. w Lublinie.
Składamy serdeczne gratulacje naszym zespołom, a Pani Franciszce wraz z Perełkami życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.


oprac. Monika Durko

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone