Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Obchody 25 - lecia Wolności w Pałacu Prezydenckim

W dniu 5 czerwca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 25 – lecia Wolności, w których na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego uczestniczył Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice.

Z okazji Święta Wolności Prezydent wręczył odznaczenia państwowe za zasługi dla wolności. Najwyższe odznaczenie Order Orła Białego otrzymała Hanna Suchocka. Wśród odznaczonych znalazły się także wybitne osoby ze świata polityki, sztuki, filmu, telewizji, prasy i muzyki. Podczas uroczystości Prezydent RP mówił, że „Wolność nie jest sama w sobie celem. Wolność nabiera szczególnego znaczenia, jeżeli jest zdobywana stale. Wolność jest szansą, nie gwarancją, na robienie czegoś dobrego, na uczynienie kawałka świata wokół mnie lepszym i piękniejszym”.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia odznaczeń, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyło się przyjęcie, podczas którego Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice rozmawiał z wieloma osobami ze świata polityki i samorządu.

oprac. Marcin Kołodziej

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone