Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Letni wypoczynek


 
 
 
 
 

W dniach 5 - 11 lipca 2014 r. chętne dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy wzięły udział w koloni w miejscowości Murzasichle zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Sielcu. W planie zagwarantowano uczniom wycieczkę do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, na Gubałówkę, zwiedzanie Zakopanego oraz zajęcia w grupach.

Z letniego wypoczynku skorzystali także uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sielcu. Wzięli udział w pięciodniowym turnusie w Krasnobrodzie, gdzie zwiedzili Kaplicę Św. Rocha, Kaplicę „ Na Wodzie” oraz Dwór Tarnowskich. Na terenie ośrodka zorganizowany został turniej piłki plażowej, seans filmowy oraz zajęcia sportowo – rekreacyjne. Udali się również na rajd pieszy, spływ kajakami oraz uczestniczyli w zabawach w jeziorze i na plaży.

Ponadto w dniach od 30 czerwca do 04 lipca 2014 r. we wszystkich szkołach podstawowych zorganizowano wypoczynek letni dla dzieci z terenu naszej gminy.

W ciągu tych kilku dni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach wybrali się nad zalew w Żółtańcach, odbyli rajd rowerowy na trasie Leśniowice - Majdan Ostrowski oraz odwiedzili miejscowość Zawieprzyce, gdzie udział wzięli w grze terenowej. Poza wyjazdami dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych oraz pogadankach profilaktycznych zorganizowanych na terenie szkoły.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Teresinie wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego,  na basen do Zamościa oraz odbyli rajd rowerowy do Majdanu Ostrowskiego na „Koci Dołek”. Uczestniczyli także w zajęciach sportowych oraz pogadankach profilaktycznych zorganizowanych w szkole, a na zakończenie wypoczynku odwiedzili Ranczo Budrysa, gdzie zorganizowano dla nich ognisko.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sielcu były nad zalewem w Żółtańcach oraz uczestniczyły w rajdzie pieszym po Sielcu. Brały  również udział w licznych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów na terenie szkoły oraz zapoznawały się z profilaktyką antynikotynową oraz antyalkoholową.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach odwiedzili  natomiast Zalew Maczuły . W czasie pobytu nad wodą rozpoznawali niektóre gatunki roślin występujących w pobliżu wody w lesie. Dzieci wybrały się do Zamościa, gdzie zwiedziły Stare Miasto oraz skorzystały z pływalni. Szkoła zorganizowała także wycieczkę rowerową do Majdanu Ostrowskiego oraz na Ranczo Budrysa, gdzie uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowych. Przy okazji wszystkich atrakcji uczestniczyli w pogadankach na temat zagrożeń wynikających z picia alkoholu oraz palenia papierosów. 


oprac. Justyna Oliwiak

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone