Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Wesele po Majdańsku w Majdanie Ostrowskim


 
 
 
 
 
 


W dniu 10 sierpnia 2014 r. na „Kocim Dołku” w Majdanie Ostrowskim odbyło się widowisko obrzędowe pn.:  „Jadą Goście Jadą – Wesele po Majdańsku”. Organizatorem imprezy była Grupa Odnowy Wsi Majdan Ostrowski. W imprezie udział wziął: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy wraz z Zespołami Śpiewaczymi „Sielanki”, „Kumowianki” i „Rakołupianki”, zespół Good Band z Majdanu Leśniowskiego oraz duża rzesza mieszkańców naszej gminy.

Głównym punktem widowiska była inscenizacja dawnego wesela z zachowaniem obrzędów i tradycji wesel na Majdanie Ostrowskim. Podczas imprezy odbył się Przegląd Przyśpiewek Weselnych, w którym wystąpiły m.in. zespoły śpiewacze z terenu naszej gminy, wystąpił także kabaret Czarny Salceson. Po obejrzeniu wszystkich występów wyniki przedstawiały się następująco:

  • I miejsce - Kapela z Siennicy Różanej
  • II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Sielanki”
  • III miejsce – Zespół Rosa z Kamienia

Wyróżnienia otrzymały: Zespoły Śpiewacze „Rakołupianki” oraz „Kumowianki”. Podczas uroczystości za wspieranie organizacji i kultywowanie tradycji Pan Wiesław Radzięciak Wójt naszej gminy otrzymał specjalne podziękowanie od Grupy Odnowy Wsi Majdan Ostrowski oraz od Pana Jacka Semeniuka Wójta Gminy Wojsławice.

Atrakcją imprezy było m.in. przyjęcie weselne, promocja książki o Majdanie Ostrowskim oraz  wystawa poplenerowa fotografii z „Kociego Dołka”.


oprac. Mariola Zawiślak

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone