Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie w sprawie organizacji projektu PUK SUW


 
 

W dniu 20 sierpnia 2014 r. w Domu spotkań "Na pograniczu kultur"  w Kumowie Plebańskim odbyło się spotkanie w sprawie realizacji projektu PUK SUW realizowanego przez Panią Kamilę Wolszczak w Kumowie Plebańskim.

W spotkaniu udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Kamila Wolszczak – realizator projektu, Pani Monika Durko p. o. Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Pan Czesław Michalczuk sołtys wsi Kumów Plebański wraz z członkami Rady Sołeckiej Panem Januszem Błachnią i Panem Józefem Gaikiem, Pan Grzegorz Michalczuk Radny Rady Gminy Leśniowice oraz Pani Anna Wolszczak, Pani Kinga Krzymowska, Pani Maria Sadurska, Helena Nowosadzka i Pan Marcin Kołodziej.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z projektem PUK SUW, omówienie harmonogramu działań projektowych oraz ustalenie warunków pomocy ze strony urzędu gminy, władz sołectwa oraz mieszkańców Kumowa Plebańskiego.

PUK to kolejna edycja projektu Samonośnych Uniwersalnych Wystaw zainicjowanego przez Kamilę Wolszczak w 2012 roku we Wrocławiu. Miejscem docelowej realizacji projektu jest posesja położona w centrum wsi Kumów Plebański w województwie lubelskim o łącznej powierzchni 30 arów. Od 4 lat działka jest opuszczona, po śmierci ostatnich mieszkańców rodziny Puk- stąd tytuł projektu.

Celem SUW jest oswajanie młodych artystów z potrzebą oceny własnych dokonań oraz nawiązania interakcji z publicznością. Projekt PUK w Kumowie Plebańskim to próba nawiązania interakcji z odbiorcami defaworyzowanymi w “świecie sztuki”. Jest to projekt prowokujący do spotkania odmiennych grup społecznych, poszukujących wspólnego pola. Cały proces będzie dokumentowany, zebrane materiały posłużą do przygotowania katalogu oraz wideorelacji projektu na blogu.

Projekt umożliwi dotrzeć do wykluczonych z życia kulturalnego grup społecznych. Zaangażować współczesnych artystów do działań niezależnych oraz wchodzenia w interakcje z odbiorcami.

Zaproszenie oraz harmonogram przebiegu realizacji projektu znajdują się pod linkiem:

Więcej o artystce i projekcie pod linkiem:oprac. Monika Durko

W razie jakichkolwiek wątpliwości napisz do lesniowice@zgwrp.org.pl 

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone