Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Dożynki Powiatowe 2015

W dniu 13 września 2015 r. w Białopolu odbyły się Dożynki Powiatowe 2015.

Dożynki rozpoczęły się powitaniem zaproszonych gości. Następnie odprawiona została msza święta w intencji wszystkich rolników podczas, której odbył się tradycyjnie korowód dożynkowy.

Stoisko promocyjne naszej gminy przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku. Na stoisku znalazły się prace tkackie, pyszne domowe ciasta i potrawy, decoupage oraz ręcznie wykonana biżuteria. Paniom towarzyszył również nasz rzeźbiarz Pan Stanisław Kosiarz, który prezentował swoje rzeźby.

Gmina Leśniowice podczas tegorocznych powiatowych dożynek brała udział w licznych konkursach a były to: na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, w którym gminę reprezentował wieniec uwity przez mieszkańców sołectwa Poniatówka, na „Tradycyjny chleb wiejski”, który upiekła Pani Iwona Zalewska, na „Najlepszą nalewkę”, którą przygotowała Pani Jadwiga Łazowska a także na „Najlepsze ciasto”, które upiekła Pani Wiesława Socha a także  konkurs na „najładniejszą kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną”, która przygotowała Pani Jadwiga Domańska. Kompozycja kwiatowa Pani Jadwigi zajęła III miejsce.

Dożynki uświetniła swoim występem gwiazda wieczoru zespół Bayer Full.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za wkład włożony w przygotowania stoiska promocyjnego, które prezentowało dziedzictwo kulturowe naszej gminy.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone