Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Eliminacje gminne do VI Turnieju Orlika o Puchar PremieraW dniach 15 - 16 września 2015 r. na Boisku Sportowym „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne do VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera.

Celem organizacji turnieju jest aktywizacja lokalnych środowisk szkolnych oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej rywalizacji i zasad fair play, a także możliwość wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W dniu 15 września br. rozegrano mecze drużyn dzieci w wieku 10 i 11 lat, w których udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły podstawowe z:  Leśniowic, Rakołup, Sielca i Teresina.

Otwarcia rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który powitał wszystkich zawodników i opiekunów oraz życzył dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Następnie sędzia turnieju Pan Artur Dąbrowski przedstawił zasady rywalizacji.

Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 7 minut. Po przeprowadzonych rozgrywkach wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii dziewcząt:

 • I miejsce zajęła drużyna UKS „ASTRA” ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,
 • II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,
 • III miejsce wywalczyła drużyna „RAKI” ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach,
 • IV miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Teresinie.

w kategorii chłopców:

 • I miejsce zajęła drużyna „NIEPOKONANI” ze Szkoły Podstawowej w Teresinie,
 • II miejsce zajęła drużyna UKS „ASTRA” ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,
 • III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,
 • IV miejsce wywalczyła drużyna „RAKI” ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach.

Uroczystego podsumowania rozgrywek grupy młodszej dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice wraz z Animatorem Orlika Panem Arturem Dąbrowskim, którzy wręczyli wszystkim drużynom i zawodnikom pamiątkowe dyplomy i opaski na rękę przekazane przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, a także pogratulowali dobrych wyników.

\

W dniu 16 września br. rozegrano mecze drużyn dzieci w wieku 12 i 13 lat, w których udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujących VI klasy szkół podstawowych z:  Leśniowic, Rakołup, Sielca i Teresina oraz I klasy Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Otwarcia rozgrywek dokonał Pan Jarosław Smalej Animator Orlika, który powitał wszystkich zawodników i opiekunów oraz przedstawił zasady rywalizacji.

Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 9 minut. Po przeprowadzonych rozgrywkach wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii dziewcząt:

 • I miejsce zajęła drużyna FC „SMERFETKI” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
 • II miejsce zajęła drużyna UKS „ASTRA” ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,
 • III miejsce wywalczyła drużyna „SZALONE KICIE” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
 • IV miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu.

           w kategorii chłopców:

 • I miejsce zajęła drużyna „MOCHEROWE BERETYI” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
 • II miejsce zajęła drużyna „WŁADCY SINIAKÓW” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu,
 • III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,
 • IV miejsce wywalczyła drużyna „TATARAKI” ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach.

Podsumowania rozgrywek grupy starszej dokonała Pani Monika Durko Sekretarz Gminy Leśniowice, która wraz z Panem Jarosławem Smalejem Animatorem Orlika wręczyła wszystkim drużynom i zawodnikom pamiątkowe dyplomy i opaski na rękę a także pogratulowali dobrych wyników.

Drużyny dziewcząt: UKS „ASTRA” w Leśniowicach i FC „SMERFETKI” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz chłopców: „NIEPOKONANI” ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i „MOCHEROWE BERETYI” z Publicznego Gimnazjum w Sielcu, będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich. 

Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone