Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XII Powiatowa Gimnazjada Szachowa
– Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
Powiatu Chełmskiego w Szachach
W dniu 5 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach odbyła się XII Powiatowa Gimnazjada Szachowa – Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz Gimnazjum w Wojsławicach. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Indywidualną Mistrzynią Gimnazjum Powiatu Chełmskiego wśród dziewcząt została Magdalena Kusa z Gimnazjum w Sielcu, II miejsce przypadło Gabrieli Swatek z Gimnazjum w Wojsławicach, na III miejscu znalazła się Karolina Radecka, natomiast IV miejsce przypadło Jagodzie Taras – obie z Gimnazjum w Sielcu.

Indywidualnym Mistrzem Gimnazjum Powiatu Chełmskiego wśród chłopców został Marcin Fronc, II  miejsce zajął Paweł Majewski obaj z Gimnazjum w Wojsławicach, natomiast na III miejscu znalazł się Paweł Zawiślak z Gimnazjum w Sielcu.
W dodatkowo wprowadzonej klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Sielcu, natomiast II miejsce drużyna z Gimnazjum w Wojsławicach.

Zawody sędziował Pan Wiesław Radzięciak, a nad sprawnym przebiegiem turnieju tradycyjnie czuwał nauczyciel ZSP w Wojsławicach Pan Józef Majuk.

Puchary w imieniu Starosty Chełmskiego wręczał Pan Andrzej Czerniej Radny Powiatowy i Dyrektor ZSP w Wojsławicach oraz Pan Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice.

oprac. Mariola Zawiślak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone