Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia w SP LeśniowiceW dniu 23 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Iwona Kesler Skarbnik Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Leśniowice rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej, którą przygotowały pod opieką wychowawczyni Pani Agnieszka Romańczuk. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły.

Po ślubowaniu głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, którzy życzył uczniom wybitnych osiągnięć w nauce, a nauczycielom i rodzicom satysfakcji i zadowolenia z dzieci.

Jak co roku dla pierwszoklasistów przygotowano przez starszych kolegów i koleżanki oraz Wójta Gminny Leśniowice i Skarbnika Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego niespodzianki w postaci upominków i pamiątkowych dyplomów. Po ceremonii rodzice pierwszoklasistów zorganizowali słodki poczęstunek.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Leśniowicach zostali:

  • Kalina Jaworska
  • Rafał Kwieciński
  • Szymon Nowak
  • Bartosz Marzec
  • Dawid Ciołek
  • Konrad Blacha
  • Krzysztof Czerniakiewicz

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, a czas, który spędzą w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.

oprac. Justyna Oliwiak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone