Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia w SP Rakołupy


W dniu 29 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Iwona Kesler Skarbnik Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Rakołupach rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej i drugiej, którą przygotowały pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Kraczkowskiej. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

Następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy, który życzył uczniom najlepszych ocen, wzorowych zachowań oraz samych dobrych chwil. Następnie wraz z Panią Anną Kowal Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rakołupach wręczyli pamiątkowe dyplomy, a Pani Iwona Kesler Skarbnik Zarządu drobne upominki.

Jak co roku dla pierwszoklasistów przygotowano przez starszych kolegów i koleżanki niespodzianki w postaci upominków i pamiątkowych dyplomów. Po ceremonii rodzice pierwszoklasistów zorganizowali słodki poczęstunek, podczas którego uczniowie świętowali ten szczególny dzień.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Rakołupach zostali:

  • Cyprian Biłan
  • Patrycja Buk
  • Natalia Małysz
  • Emilia Mazur
  • Kuba Mielniczuk
  • Martyna Kawerska
  • Oskar Skrzypa

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, a czas, który spędzą w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.
 

oprac. Justyna Oliwiak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone