Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XI Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej

W dniu 7 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się XI Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej.

W roku bieżącym tradycyjnie wzięli w nim udział zawodnicy z Polski i Ukrainy. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, którzy wsparli finansowo i rzeczowo jego organizację.

W turnieju udział wzięło 79 zawodników, w tym 18 kobiet z terenu Polski oraz z Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników z UKS „Astra” w Leśniowicach.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 10 i 18. Sędzią głównym turnieju był Pan Wiesław Radzięciak.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Viktoriya Bratasz z Ukrainy, II miejsce wywalczyła Solomija Kazjuk z Ukrainy, III miejsce zajęła Anastasiya Narizhna z Ukrainy.

W kategorii chłopców do lat 10 I miejsce zdobył Igor Tkaczyk z Fajsławic, II miejsce zajął Denys Kushnir z Rawy Ruskiej, a III miejsce wywalczył Mikołaj Drozd z  MKS Agros Chełm.

W kategorii juniorek do lat 18 I miejsce wywalczyła Agata Topolan z LKSz Lublin, II miejsce Antonina Samolyuk z Luboml, III miejsce Weronika Frączek z LKSz Lublin. Zawodniczki z UKS „ASTRA” w Leśniowicach zajęły: V miejsce Oliwia Prucnal, VII miejsce Karolina Radecka, VIII  miejsce Magdalena  Kusa,  IX miejsce Natalia Oszust oraz X Jagoda Taras.

W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Marcin Molenda z UKS "Pionier" Jastrzębie Zdrój, II miejsce wywalczył Artem Manzhos z Kowla, a III miejsce przypadło Szymonowi Łuczka z UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Paweł Stoma z Klubu Szachowego DRAKON Lublin, II miejsce wywalczył Michał Mirosław z Klubu Szachowego DRAKON Lublin, III miejsce Nazar Ustianovich z lvov, IV miejsce zajęła Agata Topolan z LKSz Lublin, a na V nagrodzonym miejscu znalazł się Ihor Nester z Lwowa. Pozostali nasi zawodnicy zajęli: XXI miejsce Stanisław Klim, XXVI miejsce Dominik Kiełbasa.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Agata Topolan z LKSz Lublin.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!