Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

II Kongres Sołtysów organizowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego

W dniu 28 listopada 2015 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się II Kongres Sołtysów organizowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego. W imprezie wzięło udział ponad 500 sołtysów z całej Lubelszczyzny. Naszą gminę reprezentowali: Stefan Adamczuk, Teresa Prokop, Mariusz Poznański, Beata Sulej, Edward Jabłoński, Renata Stećko, Sabina Suchonos, Tadeusz Krzyszczak oraz Waldemar Grudka.

Wśród prowadzących i zaproszonych gości byli Pan Artur Walasek – wicemarszałek województwa lubelskiego i Pan Andrzej Kloc – dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
Podczas kongresu przeprowadzona została konferencja na temat nowego okresu programowania w ramach PROW 2014-2020 i roli sołtysów w upowszechnianiu i promocji tych informacji wśród lokalnej społeczności.

Uczestnicy Kongresu zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej, a także mieli okazję do degustacji produktów regionalnych i tradycyjnych na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym. Podczas kongresu występowały zespoły ludowe m.in. Zespół Ludowy „Powiśle” z Łazisk, Zespół „Dwie Plus Jeden” z gminy Urzędów.

Sołtys wsi Horodysko Pani Teresa Prokop  wzięła udział w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę regionalną w kategorii: przekąski na zimno, przygotowując pierogi wiejskie z kaszą oraz w kategorii ciasta i desery, prezentując ciasto po nazwą „Dynastia”.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone