Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XII Indywidualne Mistrzostwa
Powiatu Chełmskiego w Szachach

W dniu 14 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się XII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 49 zawodników z Białopola, Chełma, Dorohuska, Leśniowic, Strachosławia i Wojsławic, w tym 6 kobiet.

Z naszej gminy uczestniczyło 6 zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 7 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został Paweł Burda z Wojsławic, II miejsce zajął Marcin Watras z Dorohuska, natomiast III miejsce wzorem roku ubiegłego wywalczył Dominik Kiełbasa z Leśniowic. W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył Rafał Nowaczewski z Białopola, II miejsce zajął Mateusz Gajur z Dorohuska, a III miejsce Mateusz Krystynek z Białopola. W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Natalia Oszust, II miejsce zajęła Karolina Radecka, a III Magdalena Kusa. Mistrzynią Powiatu wśród seniorek została Paulina Kuniczuk z Dorohuska. Bardzo dobrze wypadli pozostali uczestnicy, VI miejsce wśród seniorów zajął Stanisław Klim, a VII Jarosław Smalej.

Dyplomy, nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, które wręczyli Pan Piotr Deniszczuk Starosta Chełmski oraz Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.