Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”

 W dniu 19 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”.

Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach. W turnieju udział wzięły reprezentacje z pięciu gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Dorohuska, Kamienia, Leśniowic i Wojsławic. Drużyny składały się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniora i kobiety  oraz zawodników rezerwowych. Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej turniej wygrała Gmina Leśniowice w składzie: Jarosław Smalej, Stanisław Klim, Karol Skubisz, Natalia Oszust, Wiesław Radzięciak, II miejsce zajęła Gmina Dorohusk, która grała w składzie: Marcin Watras,  Feliks Piątek, Łukasz Staniuk, Paulina Kuniczuk, Jan Gryniuk, III miejsce wywalczyła drużyna z Białopola w składzie: Henryk Maruszewski, Kamil Kawalec, Mateusz Krystynek, Dominika Jarmuł, IV miejsce zajęła Gmina Wojsławice w składzie: Józef Majuk, Przemysław Nowaczek, Wojciech Malarz, Weronika Wasyluk, V miejsce zajęła  Gmina Kamień w składzie: Kamil Kozaczuk, Robert Gałan, Robert Sereda, Paula Bochen, Daniel Bochen.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Marcin Watras z Dorohuska, na drugiej Feliks Piątek z Dorohuska, na trzeciej Karol Skubisz z Leśniowic i na czwartej Natalia Oszust również z Leśniowic.
Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia naszej drużynie na eliminacjach wojewódzkich.

oprac. Mariola Zawiślak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone