Strona główna


Urząd Gminy Leśniowice

Uroczysta Droga Krzyżowa

 
W dniu 27 marca 2015 r. przed Urzędem Gminy Leśniowice odbyła się uroczysta Droga Krzyżowa.

W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Krzysztof Sitarz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach, ks. Andrzej Wołoszyn Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Rakołupach, ks. Grzegorz Zając Wikariusz Parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kumowie Plebańskim, radni, sołtysi, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy urzędu gminy oraz przybyli mieszkańcy gminy.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem okolicznościowym, które wygłosił Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w roku bieżącym przypada X rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Od pierwszej rocznicy śmierci rozpoczęła się historia Drogi Krzyżowej ulicami Leśniowic. Przez 9 lat mieszkańcy licznie w niej uczestniczyli, modląc się w intencji Jana Pawła II, a także wypraszali u Niego potrzebne łaski dla siebie. W latach ubiegłych modliliśmy się o jego beatyfikację, później o kanonizację. W dniu 27 kwietnia 2014 r. został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego, to za jego przyczyną ludzie doświadczali wielu łask, cudów i uzdrowień.

Następnie ks. Andrzej Wołoszyn wspólnie z ks. Grzegorzem Zającem rozpoczęli uroczystą Drogę Krzyżową ulicami Leśniowic. Rozważania Drogi Krzyżowej czytane były przez uczniów i nauczycieli.

Uroczystości zakończyły się w kaplicy w Leśniowicach Mszą Św. oraz ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Ponadto podczas uroczystości przed Urzędem Gminy można było podziwiać Wystawę o Janie Pawle II, przygotowaną przez pracowników urzędu gminy na okoliczność X rocznicy Jego śmierci.

oprac. Mariola Zawiślak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone